Menu

כשאוויר וים נפגשים

19/7/18

חיל האוויר מציין השנה, 2018, 42 שנה למבצע אנטבה. הכנות לאירועים החלו עוד בשלהי 2017.

יחידה קטנה בחיל האוויר, כמעט ולא מוכרת מחוץ לחייל, מתחילה את ההכנות לערבי המורשת וציון האירועים. אנשי המילואים וותיקי היחידה נקראים לתת יד להכנות לקראת האירוע. מביניהם, אורי לוקח על עצמו לחדש את הקשרים בין יוצאי היחידה, בשקט ועם הרבה סבלנות. תוך כדי ההכנות והקשרים המתחדשים בין יוצאי היחידה נרקם רעיון לקיים, במקביל לציון אירועי אנטבה, חופשה או פעילות ליוצאי היחידה.

 

 

מסתבר, שבין חברי הקבוצה מספר סקיפרים וחובבי שייט והרעיון שהועלה- חופשת שייט על גבי יאכטות ביוון- פלוטילה. המארגנים- אורי, אריק וטובי מתכנסים והרעיון יוצא לדרך.

ינואר 2018, תוכננו 4 יאכטות למשט המיועד, ליוצאי היחידה עם בנות או בני זוגם.

חברת ‘תשוט’ גויסה למשימה ומאתרת במיומנות יאכטות מתאימות עבור הקבוצה.

הצוות המארגן בוחר לקחת סקיפרית מקצועית להובלת המשט, כך הגעתי אני, ענבל, לצוות המוביל.

הידיעה על המשט עוברת בין כל יוצאי היחידה, זוגות ובודדים מצטרפים למשט, טווחי גילאים שנעים בין 70 ל-30.

תאריך היעד – יוני, שבוע לפני ציון 42 שנה למצע אנטבה.

מאי – ההתארגנות בשיאה והתרגשות רבה במהלך מפגש ההכנה, המספר עלה, 6 יאכטות מתוכננות לצאת, סה”כ 52 אנשים.

 

 

16 ליוני 2018 הגיע והקבוצה עולה על מטוס ליוון, אתונה לפלוטילה שתשאיר חותם רב על הקבוצה.

נפגשים בבוקר יום שבת בשדה התעופה, האוטובוס מחכה בשדה התעופה, איסוף קצר מבתי המלון ויוצאים לחצי יום טיול באקרופוליס. את היאכטות נקבל בערב.

 

 

אחר הצהרים מגיעים למרינה לקבלת היאכטות. הרבה התרגשות וסקרנות לקראת העליה הראשונה על יאכטה. לרובם, זאת הפעם הראשונה על יאכטה, איך היא נראית מבפנים, החשש מבחילות, ההערכות לקראת הקניות בסופר ולשבוע בכלל. מרגישים את ההתרגשות והמתח בכל שיחה.

סוף סוף מסיימים את קבלת היאכטות, מחר בבוקר עוד כמה התארגנויות אחרונות, קייאקים, סאפים ואנחנו מוכנים לדרך.

ארוחת ערב מאוחרת בטברנה משפחתית לא רחוק מהמרינה משכיחה את העייפות ומרימה צחוק ורעננות לקראת השבוע שבפתח.

עוד כמה משתתפים אחרונים מגיעים בטיסות לילה לאתונה ומצטרפים לצוותים על הסיפונים.

17.6.18 יום א’, 0930 יוצאים לדרך! 7 יאכטות, 54 איש – יאכטה נוספת מתווספת עם סגן מפקד היחידה שהחליט להפתיע. נקבע ערוץ עבודה בקשר ואחד אחרי השני מדווחים יציאה לים; ‘757, היאכטה של אריק יוצאת’, ‘היאכטה של טובי בחוץ’ וכך הלאה. מוסיקה יוונית ברקע ואנו בדרכינו לקבוצת האיים הסרונים. מפליגים ליעד הראשון – האי סלמינה.

בצהרים, היאכטות נקשרות במפרץ אחת לצד השנייה, קרובות אך לא יותר מידי, סאפים וקייאקים יורדים למים, בירות ואבטיחים ואווירת החופשה מתפשטת אצל כולם – תחושה שתישאר עוד הרבה ימים אחרי ותיחרט עם חיוך והרבה חוויות טובות.

 

 

אחר הצהרים המאוחר נכנסים לכפר דייגים קטן בו נעשה את הלילה, היקשרות ראשונה עם הצוותים. כל היקשרות טומנת מתח והתרגשות והרבה ריכוז. הסקיפרים ניקשרים, הצוותים עומדים במשימה ואנו קשורים על שובר הגלים והיאכטות צמודות אחת לשנייה. אנשים עוברים מיאכטה ליאכטה, מדברים, מחיים קשרים רחוקים, זכרונות, כוסות אוזו מתמלאות וברקע כפר הדייגים הפסטורלי- פרדיקה.

טברנה מקומית אוהדת ישראלים היא הבחירה שלנו לארוחת הערב – מוזיקה יוונית קצת ריקודים ושקיעה מדהימה מולינו. נרקמת לאט לאט הקבוצה שכבר עכשיו מרגישה מאד קרובה, מאוחדת ומיוחדת.

 

 

 

עם רדת הלילה רוח צפונית עולה ומטלטלת את היאכטות. סקיפרים מתעוררים במהלך הלילה לבדיקות שיגרתיות. אנו נפגשים על סיפון אחת היאכטות. 03:30 בבוקר מדברים על קפה שחרית, אם אנחנו כבר ערים. הוחלט על הוספת חבל באחת היאכטות דורון מדלג בין הסלעים מחליק ונפצע ברגלו. עם בוקר מתגייס צוות הרופאים במשט לטיפול. טיפול ראשוני שיאפשר להמשיך את השבוע. את הטיפול המלא יקבל דורון בארץ מיד עם חזרתו.

 

 

מתעוררים לבוקר יום שני, חלקנו היינו ערים עוד מאירועי הלילה, ארוחת בוקר וקפה, רכישות במאפיה המקומית ויוצאים לעיירה אפידברוס. פותחים מפרש, הרוח איתנו, משקאות והרבה מצב רוח טוב. בדרך לעיירה מלאת היסטוריה ומרכז תרבותי יווני קדום. יום עמוס מחכה לנו עם טיול לאמפיתאטרון עם האקוסטיקה הנחשבת לאחת הטובות בעולם, אחר צהרים של פעילויות חוף וארוחות לתוך הלילה. עייפים ומרוצים מסיימים את היום במסיבה קטנה על היאכטה של צח, שמרקידה גם את העוברים והשבים ברציף, אצל אריק ביאכטה צחוק פרוע לתוך הלילה, הולכים לישון עם דמעות וחיוך ענק.

 

 

כמידי בוקר אנו מתכנסים לתדרוך סקיפרים ביאכטה המארחת של דורון, דגשים על המסלול מזג אוויר, שיטות העגינה. היום יוצאים לפורוס. אי קטן עם עיירה מהגדולות באזור. גם שם מתוכננת פעילות רבה ואנו מצפים ליציאה. כיאה לארגון צבאי אנו יוצאים בצורה מדורגת, הדיווחים בקשר זורמים ואחד אחרי השני אנו חוצים את המגדלורים של אפידברוס ומתמקמים במבנה חץ לצילומי רחפן. הרחפנים באוויר, הצוותים על הסיפונים, בבגדי ים ויחפים. פותחים מפרש ומתחילים את דרכינו לפורוס. סנפיר מגיח באופק, לרגע לא בטוחים. הופעה של שניה של הסנפיר עכשיו כבר ממש לידינו וזה כבר ברור, שני דולפינים בוגרים הגיעו לבקר! שוחים לצידינו, נהנים מהמים ומחייכים.

בצהרים נהנים מעצירה קלה במפרץ קסום לשחייה, דבר שהפך להיות שגרת חובה. קייאקים וסאפים במים. עופר וקטיה מפתיעים עם פלמינגו מתנפח שגונב את ההצגה.

 

 

אחרי שחייה ומנוחה מרימים עוגן ונכנסים לפורוס, אחד אחד, נקשרים כמה שיותר סמוך האחד לשני. בשעות הערב המוקדמות כולנו קשורים. העיירה מקדמת את פנינו עם רחובות שוקקים והרבה עוברים ושבים. אנו מתארגנים לערב פולקלור בטברנה פחות ידועה, במרחק 10 דקות נסיעה מהמרינה. האוטובוס מחכה ואנו עולים. הנהג מסביר על הדרך ובמהרה אנו מגיעים לפסגה קטנה, מטריפה והנוף עוצר נשימה- מרפסת משקיפה לנוף האיים מהם באנו, גדר חיה עטופה מטפסים וצמחיה ירוקה תוחמת את המקום, נגן פורט על כלי הנגינה- הגענו לטברנה עם מוסיקה חיה. הקבוצה בעננים, שיחות קולחות הרבה צילומים, חלום, כבר אמרנו? כשנכנסו הרקדנים והאוכל התחיל להגיע נזנחו הדיבורים לטובת רחבת הריקודים.

בחצות, בקושי רב עושים דרכינו חזרה לאוטובוס. ויורדים בדרכינו חזרה למרינה. עייפים, מרוצים ומחכים ליום המחרת לריגושים הבאים וההפתעות המצפות.

 

 

היום הוא יום חופשי באי פורוס, ללא הפלגה. קמים בניחותא בשעות הבוקר המאוחרות. לקראת צהרים עולים רוב חברי הקבוצה על מעבורת להידרה – אחד האיים המפורסמים באזור – אי ללא רכבים.

 

 

שלוש שעות של הכרות עם האי מלמדת כי כל אי כל כך שונה מהאחר, היופי, הקצב, סגנון החיים. הקבוצה חוזרת נפעמת מיופיה של הידרה חזרה לפורוס היישר לקוקטיל אחר צהרים על היאכטה של אורי. כמעט כולם באים, צעירים ובוגרים, אחרי ארבעה ימים כבר מכירים, אין יותר זרים, תחושת שייכות ואחדות, סיפורים משותפים, המוסיקה והאלכוהול, התחושה המוכרת של טלטול היאכטה על המים כבר חלק מכולם. סשן של אקרויוגה מתפתח בחרטום- אחרי הכל אם כבר יש סיפון מלא מזרנים למה לא לנצל זאת? אחד אחד מנסים את מזלם בריחוף ותרגילי ישיבה והמתרגלות שלנו שהן מהצעירות בחבורה מצליחות להפתיע את המבוגרים שמצאו עצמם עפים באוויר ומרחפים אל על.

 

 

אחר צהרים מופלא –חוויה שנחקקת ונצרבת. אחת מיני רבות בשבוע שנמצא בשיאו. יומיים נוספים לפנינו.

חמישי בבוקר עוזבים את פורוס ליום הפלגת סולו. יש יעד סופי וכל סקיפר בוחר איך להגיע. אני נותנת כמה אפשרויות למסלול ונקודות עצירה. המפגש הבא של כולם יחד היינו במפרצי האי אגיסטרי לפני שקיעה. לינת הלילה צפויה להיות בעגינה ים תיכונית- עגינה במפרץ ללא עיירה, מפרץ של מים שקופים-כחולים מהפנטים. בשעה 1700 מתקבצים כולם במפרץ, אחד ליד השני נקשרים לסלעים כמה מטרים מפרידים בין יאכטה ליאכטה. אלו שלא מתאפקים קופצים לטבילת ערב רגע לפני הטברנה. אחרי מסע תקלות קל בשעה 2000 מגיעה סירת המנוע של הטברנה לאסוף אותנו לסעודה אחרונה באיים – כמובן ארוחת דגים. מרפסת אבן על המים, צופה לשקיעה מדהימה המקום כמעט וערוך רק עבורנו. התחושות בשיא, העיניים שטופות הנופים, לא מוזכרת העובדה שמחר חוזרים חזרה. גדי מביא את הגיטרה, הוילון נפרס, המקרן מחובר ואנו מסיימים בערב שירה בציבור – באי יווני במפרץ קסום.

 

 

שישי בבוקר- אנו קמים לבוקר אחרון ומגלים כי המים יותר יפים ממה שראינו בערב. אנו מבלים את כל הבוקר במפרץ לפני החזרה לאתונה. תדרוך אחרון שאחריו תצא כל יאכטה לדרכה- חזרה לאתונה והקבוצה תתחיל להתפזר בדרכה חזרה ארצה. בצהרי היום אנו מרימים עוגן ומרימים מפרש בפעם האחרונה. אורי עזב בבוקר המוקדם, נוני נשאר עוד קצת אחרי כולנו ואנו משאירים את האיים מאחורינו ושמים פעמינו לאתונה, אותה עזבנו לפני שישה ימים בדיוק.

 

 

מלאים בחוויות, שטופי צבעים ובעיקר מאושרים. עוד לא מעכלים כמה קשים יהיו הימים הבאים. לחזור משבוע של חלום למציאות והשגרה – כל אחד לחייו והפרידה מהקבוצה.

אישית, כבר מחכה לראות את כולם בשנה הבאה, קבוצה מופלאה, מיוחדת במינה.

 

 

ההפקה המדהימה הזאת לא היתה מתרחשת ללא אורי, אריק וטובי – מארגני המשט – הרוח החיה מאחורי הרעיונות, הארגון והאירועים. צוות מדהים.

תודה לחברת ‘תשוט’ על אירגון היאכטות והלוגיסטיקה סביב הפקת האירוע.

צילום: בני לפיד. תודה ענקית לצלם המקצועי בפלוטילה שהוא גם איש היחידה על האישור והשימוש בתמונות.

צילומי רחפן: סייפן וינברג

הכותבת הינה ענבל הררי, סקיפרית מובילה מטעם חברת ‘תשוט’ ובעלים של חברת SKIPPERIT.

 

 

Facebook Comments

עוד בגריקית

בודאי שמתם לב שברשתות החברתיות מתפרסמת מודעה המגייסת עובדים ישראלים

קורס סקיפרים ביוון – שילוב מושלם של הנאה ולימוד שייט.

אם אתם מתכננים להגיע ליוון ובמיוחד לאיזור היפהפה של חצי

טיולי אופנועים ביוון – חוויה בהחלט שונה ומיוחדת המאפשרת לראות

לכל הכתבות

Instagram @ greekit

 • שלוש דירות אירוח
על גג עם מראה פנורמי במרכז העיר, במרפסת הצופה לאתר עתיקות במרכז העיר, או בדירה במרחק הליכה מהים - שלוש דירות אירוח בסלוניקי ברמה הגבוהה ביותר ובמיקומים השווים בעיר. הזוג מאי ועידו, ביחד עם עדי, שותף נוסף, חלמו, שיפצו דירות שמנוהלות על ידם, וחיים את החלום של לגור ביוון. לכם נשאר רק לבחור באיזה מהן להתארח בפעם הבאה שתהיו בסלוניקי: דירת גג מפוארת בלב סלוניקי דירת פנטהאוס מפוארת ומפנקת במרכז העיר, צופה לנוף מרהיב ובעיצוב מודרני וחדיש. מנוף הגג אפשר לראות את מראות העיר היפים ביותר. הדירה מאובזרת, מטבח מושלם לבישול, חדר שינה מפנק, ג'קוזי, ספה שנפתחת למיטה, ברביקיו ופינת ישיבה בגג ועוד. במרחק 5 דקות הליכה מהכיכר המרכזית  ומלדדיקה, רובע הקניות והבילויים. הדירה מתאימה גם למשפחה. לחצו כאן להזמנות. דירה בלב סלוניקי דירת אירוח יוקרתית בעיצוב מודרני בגווני כחול לבן, ממש במרכז סלוניקי! הדירה ממוקמת בלב ליבה של סלוניקי בקרבת כיכר אריסטוטלוס, מקום מושלם להתארח בו ולגלות את העיר מקרוב. הליכה קצרה מהדירה תוביל אל מוקדי הבילוי והאתרים המרכזיים, הים, החנויות והמסעדות. בדירה חדר שינה ועוד מיטת ספה מפנקת, הדירה כוללת WiFi, טלוויזיה, מזגן, מערכת חימום, מרפסת יפה, דלת בטיחות, פינת אוכל, מטבח מאובזר הכולל: תנור, מיקרוגל, מקרר, קומקום, כלי בישול, סירים וכוסות. יש ארון גדול לאחסון בחדר השינה. דירה עם נוף לים דירת אירוח מפנקת בסלוניקי, מרחק הליכה מהים! אירוח ברמה גבוהה מאד במרכז העיר, הדירה כוללת מרפסת עם נוף לים ולאתר ארכיאולוגי, חדר שינה, ספה הנפתחת למיטה, טלויזיה חכמה, מטבח מאובזר המיקום של הדירה הוא ברחוב צעיר ומגניב, מרחק 5 דקות הליכה אל הים עם נוף פתוח מהמרפסת לעבר אתר עתיקות והים. אנדרטאות הסטוריות, המגדל הלבן, ועוד. ברחוב המקסים תמצאו בתי קפה, מסעדות טברנות, ברים, חנויות ושוק סופר פתוח 24 \ 7 החלל הדירה כוללת מיזוג אוויר, מיטה נוחה. WiFi, טלוויזיה, ספה הנפתחת בקלות למיטה זוגית, מטבח מאובזר עם השירותים הבסיסיים. בחדר הרחצה יש מקלחת גדולה ומקלחת, שמפו ומגבות נקיות לכל האורחים. מרפסת מקסימה עם נוף נהדר. .
 • שכרון צבעים
זו הפעם השלישית שסדנת ציור אינטואיטיבית בהנחיית רוני טהור יוצאת לפארוס. מה זה ציור אינטואיטיבי, אתם בטח שואלים. אז מדובר על ציור חופשי ש"בא מהבטן", לא דורש נסיון קודם והוא כלי ביטוי לתהליכי מודעות פנימית, התפתחות, צמיחה וגדילה. או כמו שהעידו כאלו שהתנסו: "מסקרן, עמוק, צבעוני ומיוחד " השיטה, שידועה ומוכרת בעולם, מאפשרת חיבור לביטוי יצירתי חופשי, נטול שיפוט וביקורת. מאפשרת ציור מתוך חופש, הנאה ותעוזה. בסדנה נותנים ביטוי לפנימיות בצבע ומכחול, זוהי יצירה נטולת מילים. ממש "רוקדים" עם הצבעים. רוני טהור, אמנית יוצרת מגיל שלוש, אוהבת צבע, מציירת, מנחה סדנאות לציור אינטואיטיבי משנת 2003. מספרת: "לפני כ-20 שנה חיפשתי דרך, חיפשתי אותי. חיפשתי להביע את שאין לו מילים. הגעתי לציור אינטואיטיבי ומאז הקנווס הוא המטפל שלי. משמש לי דרך לשחרר בחופש בטבעיות ובשמחה. אני מציירת ואח"כ מתבוננת, ומגלה את עצמי ואת מי שאני. אני מודה על הזכות ללוות רבים/ת אל הדרך אל החופש." הסדנה הקרובה תתקיים בספטמבר, במרכז טאוס באי פארוס החלומי, זהו מרכז סדנאות קסום הפעיל מזה 18 שנה. הפעילות מתקיימת גם ברחבי המרכז וגם בחוץ בטבע, בים. 3 ימים של שכרון צבעים!, טיולים בפארוס, המוכרת כבר היטב לרוני, אוכלים במסעדות מעולות וחוגגים ביחד. מתי ומה זה כולל? טיסות ישירות תל אביב - אתונה - פארוס וחזרה. סדנאות ציור אינטואיטבי, כולל כל חומרי הציור. 4 לילות בבית מלון משובח (יש אפשרות לבחור בחדר זוגי או חדר יחיד) ארוחת ערב חגיגית ביום ההגעה ארוחת צהריים במסעדה האסייתית של מרכז טאוס, בכל אחד מימי הסדנה מדיטציית בוקר, קפה תה ועוגיות. רכב שכור לכל ימי הסדנה (רכב אחד לכל 3 משתתפים/ות) שלושה ימים של מקסימום טיולים (כן, אפשרי אחרי הסדנה יש מספיק זמן). ים, מוסיקה, אוכל יווני, ציור, שקיעות, נופים משגעים. ואפילו זמן לשופינג.
 • וילה במפרץ פרטי ברודוס
במקום הכי הכי יפה ברודוס, קילומטר מהעיירה הציורית והיפה לינדוס, במפרץ Navaron (המוכר בגלל הסרט תותחי נברון שצולם שם), נמצאות הוילות להשכרה המפנקת ביותר ברודוס. זהו קומפלקס של שתי וילות זהות, שניתן לשכור יחד או בנפרד. מכל אחת מהוילות נגלה נוף עוצר נשימה של צוקי נברון, מפרץ כחול ויש גם כניסה למפרץ ים פרטי. במפרץ עוגנת סירת מנוע מהירה לרשות השוכרים, בתאום מראש. בריכת שחייה גדולה, פינת ישיבה מרווחת ומקורה, ג'קוזי, סלון, מטבח מאובזר, פינת אוכל, חדרי שינה שכולם פונים אל נוף ים ולכל אחד מהחדרים יש מקלחת ושרותים צמודים. וילה בלו מארה לינדוס ממוקמת כ-45 דקות נסיעה משדה התעופה של רודוס. כקילומטר מהעיירה Lindos , במרחק שתי דקות נסיעה ממפרץ Saint Paul  המרהיב וכחמש דקות נסיעה מהעיירה Pefkos, במזרח רודוס, איזור של  מפרצים מוגנים מרוחות, עיירה לבנה עם סמטאות צרות ומפותלות על צלע הר, כפרים אותנטיים. במרחק של שעת טיסה מישראל. שביל מרוצף באורך 50 מטר המוביל אל הים הכחול והצלול שלמרגלות הבית, עם מפרצון קטן ומוגן המשרת רק את שני הבתים. השירות כולל גם שירות חדרים יומי, סדינים, מגבות אמבטיה ובריכה, ובתשלום נוסף: שף פרטי, וביביסיטר. כל וילה מתאימה ל 8-10 אנשים.
 • טברנה על גלגלים
טברנה אקספרס של השף והיזם גיא פרץ הידוע בחיבתו הרבה לאוכל ים תיכוני וליווני בפרט הוא גם הבעלים של פוד טראקס קומפני, משאיות אוכל שהן מסעדות קונספט ניידות על גלגלים. טברנה אקספרס היא מסעדת הדגל , טברנה יוונית שמגיעה לשווקים, ארועים, ירידים ופסטיבלים. לקרון המסעדה מטבח מאובזר בו מוגשות מנות מופלאות כמו: מאפים יוונים, מוסקה, גבינות, דגים, ציזיקי, יוגורט, מזטים, גריל בשרים בסגנון יווני כמו סופלקי, ג'ירוס ועוד. הטברנה מביאה איתה חוץ מאוכל טוב, איכותי ומוקפד שמבוסס על חומרי גלם משובחים ועשייה טרייה ומדויקת, גם עיצוב אוירה, שמחה ומוסיקה יוונית. הרבה אקססוריז של טברנה משודרגת, מעוצבת בכחול ולבן, כסאות, שולחנות, מפות משובצות – ליצירת חווית אירוח מלאה. החיבור של השף גיא פרץ ליוון התחיל כשעבד בעבר ביוון בייעוץ לבתי מלון והוא מיד התחבר לתרבות האוכל. לבישול הפשוט והמדויק ולחומרי הגלם המצוינים, שמן הזית גבינות טובות, בשרים על הגריל, דגים. הכל הכי טרי שיש. נתקלתי בטברנה אקספרס בארוע עסקי לחברת אלומיניום המייבאת את מוצריה מיוון והזמינה את הפוד טראק כקייטרינג למוזמנים. הטברנה ממש גנבה את ההצגה, המכלול של החוויה הוא קונספט יוצא דופן לארועים מסוג זה - ההתלהבות של המשתתפים היתה עצומה, גם מהאוכל הטעים, וגם מהקסם שנוצר - שתו אוזו, רקדו, נוצרה שמחה אמיתית.
 • בסיור גרפיטי באתונה כבר היית?
מקרה של הדרת נשים שאירע בבית שמש בשנת 2011, השאיר את חותמו על אלינוי קיסלוב, מדריכת טיולים צעירה, היא הרגישה שאינה יכולה להישאר אדישה והיא החליטה בצעד אמיץ לרסס כתובת  גרפיטי מחאתית על קיר הרחוב. אלינוי נתפסה ע"י המשטרה ונעצרה ללילה, ובמקביל, הידיעה על הגרפיטי הפכה ויראלית ברשת והתגובות היו מעודדות. היא הבינה שלגרפיטי יש כח עצום ומה שעומד מאחוריו הוא לא בהכרח ונדליזם לשמו, אלא מעשה מחאתי שדורש אומץ והקרבה. לאחר ההבנה הזו, הקימה אלינוי ביחד עם אחיה, חברת סיורי גרפיטי בשם גרפיטיול אשר מונה כיום צוות גדול של מדריכים מנוסים. ההתחלה היתה מפה לאוזן, בשכונת פלורנטין בה התגוררה ומה שאפיין את הסיורים בשכונה הצבעונית הדרום תל אביבית הזו, הוא המפגש החזק עם האנשים שמאחורי בתי המלאכה של השכונה ועם סיפורי החיים שלהם. סיור גרפיטי באתונה הגרפיטי באתונה תופס חלק גדול מנראות הרחובות והסיור יוצא משכונת פסירי המרכזית בכל ימי השבוע, ועורך כשעה וחצי. הסיורים בהדרכת מדריכים מקומיים וצעירים, שישתפו אתכם בסיפורי השראה מרגשים מאחורי הגרפיטי, על המאבק הכלכלי שאותו הם חוו, ועדיין חווים, ועל אתונה העכשווית מנקודת מבטם. הסיור יעניק לכם הבנה עמוקה ונקודת מבט חדשה למה שקורה שם בשנים האחרונות ומיוצג על ידי אמנות הרחוב כמעט בכל פינה. סיור קולינרי באתונה סיור נוסף של חברת גרפיטיול הוא GRAFOODIEZ-סיור אוכל בו אוכלים עם הפה והעיניים, מדברים על הסטוריה, פוליטיקה והחיים ומנסים במאכלים יווניים מקומיים מעולים בבתי אוכל שלא ידועים לתיירים. הסיור אורך 3 שעות שבסיומו יוצאים שבעים ומרוצים. (הסיור בהחלט יכול להחליף ארוחה) בימי שני-שבת משעה 11 בבוקר.
 • Gems of Pinakates בחצי האי פיליון. הפרטים בקרוב בבלוג.
 • מטעמי סלוניקי
 • נגיעות מסלוניקי היפה

Greekit

תקנון

Copyright 2018 @ גריקית

Developed by Tiran Digital Management Design by studio shlomit toledo

Loading...
Share on Facebook