Menu

הדרך הקלה לקנות דירה (או כמה) באתונה

18/5/18

מאז שהתחלתי לחפור ולחקור את נושא יוון, זכיתי להחשף לאנשים מופלאים ומיוחדים שכל אחד מהם בחר לחבר את חייו עם יוון בצורה חלקית או מלאה, בעיסוקים אלה ואחרים.

לאחרונה התודעתי לחגי פלד, אחד האנשים היותר מענינים וסוחפים, שבנדיבותו הגדולה סיפק לי הצצה לעולם השקעות הנדל”ן ביוון בדרך הייחודית שלו. ומי שיחבור אליו יגלה חלון הזדמנות מצוינת להשקעה כלכלית אבל גם הרבה חכמת חיים, חיבור לשפע והגשמת חלומות. אלו הם דבריו, לא נגעתי:

 

 

“נולדתי אל החיים האלה פעמיים. פעם אחת בחדר יולדות  לפני 47 שנה בבית יולדות ברחובות בשיטה יחודית של היפנוזה שהשפיעה עליי עד גיל 40.

תחת חסותה של ההפנוזה, התנהלתי על פי מה שצריך ומה שמצופה – מה שרצו קיבלו. סיימתי תואר שני במנהל עסקים בהצטיינות. ניהלתי קריירה בנקאית ובה נשלחתי בתפקיד האחרון להקים ולנהל את מערך הבנקאות הפרטית בלונדון של בנק דיסקונט.

בדיוק בגיל 40 נולדתי מחדש בפעם השנייה, בעקבות פטירתה של אמי ז”ל ממחלת הסרטן. ה-“צריך והחייב” הלך איתה ומיד התעוררתי מההיפנוזה והבנתי שלחיים האלה יש הרבה יותר מה להציע.

 

Historic center Athens

מגיל 40 התחלתי לחיות ב א.מ.ת ( אומץ.משחק.תשוקה) ולהגשים חלומות.

יצאתי לדרך חדשה כמנטור עסקי. בדרך פתחתי חברות (גם בינ”ל) בתחומים שונים ובארבע השנים האחרונות התחלתי לשחק במגרש ההשקעות בנדל”ן.

מדוע? כי הבטחתי לעצמי שלושה דברים:

 1. להגשים חלומות ואחד מהם הוא ליהנות מערוץ הכנסה פאסיבית
 2. לאפשר לילדיי לחיות חיי רווחה ולהשאיר להם התחלה טובה לחיים.
 3. לחיות באיזון בין עבודה לפנאי על ידי תיק נדל”ן שמניב הכנסה שוטפת.

 

התחלתי בפריפריות בישראל כשעוד היה אפשר, עברתי להשקעה בארצות הברית ובשנה האחרונה גיליתי את הפוטנציאל האדיר ממש פה מעבר לים התיכון, ביוון.

רכשתי בעצמי 3 דירות ביוון בכסף שחסכתי וגם בהלוואות שלקחתי בישראל לכל מטרה. הדירות כבר עלו בערכן ומניבות תשואה של 9% ברוטו וכ – 7% נטו.

עלות דירת חדר וסלון בשכונה מרכזית ליד אוניברסיטה באתונה שעולה היום 45,000 יורו ומניבה שכירות של כ 300 יורו בכל חודש, עלתה בדיוק כפול 90,000 בשנת 2009 לפני המשבר, שפקד את יוון.

אז תגידו אתם כמה פעמים בחיים שלכם נתקלתם במצב בו מדינה חברה בגוש האירו עמדה על סף פשיטת רגל ומחירי הנדל”ן בה נשחקו בעשור האחרון ב – 65%.

 

מה קרה שם ביוון ?

למצוקה הכלכלית החמורה אליה נקלעה יוון בעשור האחרון, חברו מספר גורמים: המשבר הכלכלי העולמי שהתפרץ ב-2008, חשיפת העובדה כי ממשלת יוון התנהלה לאורך שנים במצב שבו מדי שנה ההוצאות התקציביות שלה עלו על הכנסותיה ממסים, ובנוסף, הגרעון שהלך ותפח מומן על ידי נטילת הלוואות מבנקים בעולם בעיקר בגרמניה.

רק במרץ השנה 2018 , הבנק המרכזי של יוון יצא בהודעה שחיכו לה עשור שלם והכריז שמחירי הדיור החלו לעלות ב 0.2%, בסוף 2017 ומאז ממשיכים לעלות, מה שיוצר גל של ביקושים מצד משקיעים מהעולם כולו וכמובן אנחנו הישראלים, שיודעים לזהות הזדמנויות בזמן ולקפוץ על המטוס 1:40 מעבר לים התיכון.

 

 

בואו לא נשכח את השמש, החופים המדהימים והאיים הציוריים, בשילוב האוכל והמנטליות החמה הים תיכונית – את זה אף אחד לא ייקח ליוון לעולם!

העיר אתונה היא ערש התרבות המערבית והדמוקרטיה. יעד תיירותי ראשון במעלה, שמציעה שילוב נהדר של אתרים ארכיאולוגים מרשימים, אוניברסיטה מבוקשת המונה 130 אלף סטודנטים ואנשי סגל, שכונות ציוריות ובילויים תוססים.

גבעת האקרופוליס והסמטאות הצרות של הפלקה עד הטברנות השוקקות – גרמו לי להתאהב באתונה במבט ראשון.

 

 

בנוסף לכל זה, ישנם עוד 4 סיבות מאוד ברורות, שלא ניתן להתווכח איתן, שגורמות למשקיעים לעשות את הצעד ולהשקיע באתונה:

1. יוון מציעה ויזה יוונית (אשרת שהייה ועבודה) לכל מי שמשקיע 250 אלף יורו בנדל”ן, מה שמושך מאות אלפי סינים, טורקים וגם ישראלים ואמריקאיים, שמעוניינים לעשות עסקים ולנוע ללא מגבלות בגוש האירופאי.

2. בתוכנית התמ”ע העירונית תוך 5 שנים יתווספו תחנות של הרכבת התחתית בשכונות הסמוכות לאוניברסיטה במרכז אתונה בהן אנו מתמקדים, מה שבדרך כלל מכפיל את מחירי הנכסים בשכונות אלו. ממשלת יוון קבלה מימון מלא לבנייה מגרמניה והוציאה מכרזים לחברות פרטיות, שיעמדו בזמנים ויעשו את העבודה כמו שצריך

הכנסו כאן לקישור לאתר המטרו באתונה ולפרוט הבנייה העתידית לפי השכונות

3. היום עדיין יש מגבלות על הבנקים ביוון CAPITAL CONTROL ולא נותנים אשראים ומשכנתאות ליחידים ולכן הון עצום כלוא ובתוכנית ב 9/2019 להסיר את המגבלות ולפתוח את שוק האשראי והמשכנתאות לציבור לאחר עשור שלם – ברור מה יקרה לשוק הנדל”ן במדינה כשזה יקרה…

4. במטרה להחזיר את החובות לגוש היורו, יוון מושכת את המשקיעים על ידי הטבות מס, כגון פטור ממס רווחי הון בעת מכירת הנכס (בארץ אנחנו משלמים 25% מס שבח במכירה), מס רכישה נמוך 3.09% (בארץ משלמים 8% על נכס שני להשקעה) ומיסי ארנונה מגוחכים (כ 10 יורו לחודש לדירת חדר וסלון בגודל 50 מ”ר).

 

אז מאז שנולדתי בפעם השניה בגיל 40, התחברתי לעצמי ונזכרתי שאני יזם בנשמה, שיודע לזהות הזדמנויות.

נזכרתי איך בגיל 6 יזמתי את המיזם הראשון שלי, כשבחופש הגדול הכנתי מיץ פטל, דלי עם קרח וירדתי לרחוב למכור לעוברים ושבים, שהזיעו בחום הקיץ ברחוב וכוס הפטל הצונן נראה להם באותו הרגע כמו נווה מדבר נחשק.

כל כך התלהבתי ממשחק המסחר, שעד היום אני ממשיך לשחק אותו בחדווה ותשוקה גדולים.

אנחנו סוחרים במשאבים שעומדים לרשותנו, בכישורים שלנו ובמי שאנחנו בכל רגע ורגע. עם הלקוחות וקולגות, ואפילו במערכות היחסים הכי אינטימיות וקרובות שלנו, משום שמסחר הוא משחק החיים האמיתי.

אני שואב השראה מהטבע, הוא הדוגמא המיטיבה לשפע שימשיך לשגשג לנצח.

גם הפרחים “סוחרים” בצבעים בריחות ובצוף עם הדבורים וגם אנחנו מייצרים עבורם כוורות, שמהן אנו רודים את הדבש – וביוון הדבש טעים הרבה יותר !

אנחנו בני האדם חלק מהטבע ובכל רגע נתון “סוגרים עסקאות”

אז מתי עסקה נסגרת?

כאשר אנחנו מזהים שההזדמנות עבורנו גדולה והסיכון קטן.

 

 

החזון שלי הוא לאפשר לכל אדם לחיות ברווחה כלכלית ושפע  לא רק מעבודה, אלא גם מערוצי הכנסה מגוונים ובניהם גם הכנסה פאסיבית, שמאפשרת לפרוץ את המשוואה זמן=כסף, בעזרת מינוף והשבחת נכסים והשקעה בנדל”ן מניב.

המומחיות שצברתי עם הניסיון לאורך השנים היא לזהות הזדמנויות בשוק, שמאפשרות מקסימום רווח במינימום סיכון.

ולכן הספקתי להוציא 6 מחזורים של משקיעים שעשו את ההשקעה הראשונה שלהם מעבר לים התיכון בליווי שלנו ורכשו כ 60 נכסים, מיולי 2017 ועד היום.

הם עוברים במהלך הליווי תדריך והכנה מדוקדקת ויוצאים למסע המאפשר להנות מנכס מניב הכנסה פאסיבית, הצפוי לעלות משמעותית  בערכו בשנים הקרובות.

במהלך העבודה באתונה, זכיתי להכיר אנשים מדהימים ויש לנו צוות מקומי מומחה ואמין, שאמון על איתור הנכסים, ניהולם עבור הלקוחות, עו”ד מקומית מיוון, רו”ח יווני וממש בימים אלו אנחנו מתרחבים ופותחים נציגות באתונה, שתתן מענה לביקושים שמתגברים.

אני מאוד אוהב למנף דברים ולהגשים ניצחון בחזקת ניצחון.
אז בזמן שאתם אורזים את מגבות החמאם המהממות וקרם השיזוף, לחופשה החלומית שלכם ביוון, תבדקו עם עצמכם, איך אתם יכולים למנף את החופשה ולבנות היום תשתית להכנסה פאסיבית דרך השקעה בדירה חמודה ליד האוניברסיטה הגדולה שבאתונה.

השקעה שתאפשר לכם גם לחסוך ולצאת לחופשות הבאות, וגם תוך כמה שנים, להכפיל את ההשקעה ולהשאיר נכס מבוקש בבירת עיר אירופאית, פה ממש מעבר לים.”

 

אחת לשבועיים מקיים חגי ערב אינטימי למתעניינים, לא פורמלי, ממש כמו בטברנות שביוון, שבו תוכלו לקבל את כל המידע, לשאול שאלות ולהרגיש בטוחים לצאת למסע בליווי שלו .ובקישור הזה תוכלו להירשם לקבל מידע וכמה סרטונים

תמיד מוזמנים להרים אליו טלפון אישית והוא יפגוש אתכם בשמחה: 052-4681900

 

 

 

Facebook Comments

photo: https://www.flickr.com/photos/120833037@N06/
https://www.flickr.com/photos/ekounoupamelissa/

עוד בגריקית

בחודש אוקטובר האחרון התקיים בשוק צפון ברמת החיל אירוע “שבוע

יוון, ללא ספק, פוטוגנית מאד. בכל מקום ביוון, באם זה

אלאונורה זונגלי – אחת הזמרות הפופולריות והגדולות ביוון בימים אלו,

האי היווני לסבוס, שוכן במזרח הים האגאי, צופה לחוף מערב

Instagram @ greekit

 • Terrace in Lesbos Island
 • O my Greece!!
 • Hello Athens
 • Sailing vacation in Ionian sea, Greece
 • Wedding in Kea. Photograph: Ella Barak, Wedding: Wedaway
 • Get married in Greece.
Photograph: Ben Kelmer. Wedding production: Wedaway
 • Instagram Image
 • Mykonos old town

Greekit

תקנון

Copyright 2018 @ גריקית

Developed by Tiran Digital Management Design by studio shlomit toledo

Share on Facebook