Menu

בסיור עתיקות באתונה כבר היית?

23/9/19

סיור חדש ומעניין לאספנים, מעצבים, חובבי עתיקות ווינטאג’, ולשוחרי תרבות וקולינריה יוצא לדרך. יש תאריכים לסיור חדש באתונה – 20-23 למרץ 2020.

זהו סופשבוע מענג עם קבוצה איכותית, בהנחיית נוי גרא ואידית מרקוביץ מומחים לסיורי אספנות.

 

 

 

תפסתי לשיחה קצרה את אידית מרקוביץ, מעצבת פנים ילידת יוון, מרצה בנושא עיצוב במספר מכללות בארץ, מומחית לאספנות עיצוב ומארגנת סיורים לקבוצות של אספנים בחול, והוגת רעיון הסיור הייחודי הזה באתונה.


הי אידית, שמעתי על הסיור לאספנים, אוהבי אומנות ועתיקות, תרבות וקולינריה הייחודי

שאת עושה באתונה, תוכלי לספר לי למה דוקא באתונה?

 

אתונה היא מקום יוצא דופן, שמחבר בין מסורת עתיקת יומין, לבין מוזיקה נפלאה, קולינריה אתונאית ותרבות מקומית, ולכן היא יעד מועדף לישראלים רבים שחוזרים אליה שוב ושוב.

 

אחרי ביקור אחד או שתיים באקרופוליס ועוד יעדי חובה, לאנשים שסקרנים להכיר את אתונה האחרת, את אתונה בעיני אתונאים, להכיר את הסמטאות הקטנות ואת הפינות הנסתרות, לשמוע מוזיקה נפלאה בטברנה שרק מקומיים מתכנסים, לגלות את התרבות מקומית, זאת שלא מגיעים אליה דרך מדריכי התיירים, החלטנו להציע את הסיור שלנו.

 

ואם כבר מדברים על תרבות מקומית ולאוהבי אומנות ועתיקות שבנינו, באתונה יש שוק עתיקות מרהיב המציע שפע פריטים אירופיים לצד פריטים אוריינטליים, כיום אחד השווקים הטובים באירופה וזאת עקב המשבר הכלכלי המאלץ רבים למכור את תכולות דירותיהם דבר שמביא לשוק שפע פריטים אותנטיים במחירי מציאה.

 

 

 

מה הרקע שלך בתחום זה, ומה הביא אותך לעשייה הזאת?

 

אני מעצבת פנים, מרצה, והאהבה לשווקים, לתגליות ולפריטים יוצאי דופן זורמת אצלי בדם ובנשמה, אני אוהבת לחפש את הרהיט או את החפץ יוצא הדופן, את זה שמתאים בדיוק לנישה בפינת האוכל או את גוף התאורה המהמם לתלות מהעל שולחן העבודה שלי, להיכנס לחנויות קטנות שאיש לא מכיר, ולנסות סמטאות שלא מופיעות במדריכי התיירים.

 

 

 

במשך שנים כששאלו אותי: איפה השגת את הפריט המהמם הזה? עניתי ‘בשוק הפשפשים’.

החברות שלי היו מרימות גבה, ומספרות לי שהשיטוטים שלהן בשוק הניבו אולי קפה או פיצה באיטלקית. החלטתי לעזור להן! ואחרי שערכתי סיורים נפלאים לחברותי הטובות והראיתי להן את כל פינות הקסם והסודות הקטנים, החלטתי להציע את הסיורים שלי גם לקהל הרחב בדגש על אוהבי אומנות ועתיקות.

 

 

 

האם לעובדה שאת דוברת יוונית ומכירה היטב את אתונה מעניק ערך מוסף לסיור?

 

אתונה עבורי היא בית, זה המקום שנולדתי וגרתי טרם עליתי עם משפחתי ארצה בגיל 15. וחוזרת לבקר בני דודים וחברות, לזיכרונות ילדות, טעמים ומקומות.

 

המקום האוהב אלי במיוחד הוא כמובן שוק הפשפשים של אתונה, הממוקם במרכז העיר בין מרגלות אקרופוליס לבין רחוב הקניות השווה, רחוב ermou.  כאן אני מרגישה בבית, כאן נמצא הבית שאמי נולדה – כיום מבנה לשימור – ושתי רחובות משם נמצאת חנות בגדי הילדים שהייתה בבעלות משפחתי למשך ארבע עשורים שהפכה לאחרונה למסעדת קונספט עם טבח סלב למטבח יווני בטוויסט עכשווי.

 

כאן, אני לא מרגישה תיירת או ישראלית, כאן אני מרגישה מקומית ולעובדה שאני דוברת יוונית יש יתרון.

אני מצליחה ליצור אינטראקציה מידית ותקשורת מעולה עם האנשים סביבי, להיכנס למסעדה ולבקש את התפריט ביוונית בו מוצעים כמה מאכלים למקומיים בלבד, או לברר מחירים בשוק הרוכלים בשפת המקור ולקבל את המחירים הטובים ביותר, לקרוא את האותיות הקטנות, להבין בכל מקום את לחשי הסביבה.

 

 

 

נשמע מעניין…האם הסיור מתאים לכל אחד, מי מוזמן אליו?

 

הסיור שלנו מתאים לאנשים שמחפשים סיורי בוטיק, שמחפשים משהו אחר וכמובן לאנשים שאוהבים שווקים. לאנשים שמחפשים תוכן המבוסס תרבות הפנאי, טעימה ייחודית של ביקורים בשווקי עתיקות ויד שנייה הכי שווים באתונה, מוזיאוני בוטיק, גלריות עיצוב ומה שביניהן, טעימות של אוכל יווני וטברנות שרק המקומיים מכירים, מקומות שקשה לגלות לבד.

 

בזמן שאוצרי אומנות, אספני עתיקות, בתי מכירות פומביות וגם רוכלים בשווקי הפשפשים יכולים להעיד שגל של נוסטלגיה שוטף את הישראלים בכל מה שקשור לעולם האספנות, הביקוש לתמונות, צילומים, פרטי ריהוט, פרטי דקורציה, גופי תאורה, בובות, קופסאות של מוצרים, כלי מטבח, צעצועים הופכים למבוקשים, בדגש על שילובם בעיצוב הבית, ליצירת עיצוב אישי, עיצוב עם אופי. וכך מצטרפים לסיורים אנשים שרוצים לעצב את ביתם באופן ייחודי ולהכיר שווקים חדשים.

 

 

 

 

יתרון נוסף הוא הליווי האישי שאנחנו מעניקים במהלך הסיור, אנחנו נלווה אתכם במהלך כל הסיור ונשמח לתת לכם חוות דעת מקצועית והערכה לגבי פרטי האספנות השונים בהם תיפגשו מהלך הסיורים, ולכן הסיור מתאים גם לאספנים מתחילים.

 

הסיור מתאים גם לאנשים שביקרו בעבר באתונה אך הפעם רוצים לבלות סופ”ש עם אנשים שוחרי תרבות כמוהם.

 

 

 

אילו תכנים נוספים יש בסיור?

 

כמובן שאי אפשר בלי טעימות מהמטבח היווני והמוזיקה המקומית ובלי תרבות אוכל הכולל גם סיור אוכל רחוב בדאון טאון אתונה.

 

לתרבות הפנאי ונבקר במוזיאוני בוטיק, מוזיאון בנקי שהתצוגות במוזיאון סוקרות את התפתחות האמנות היוונית לאורך השנים וההיסטוריה  השוכן במבנה נאו-קלאסי המגלה את היופי ואת עיצוב הפנים של המבנה כעדות נאמנה לתקופה.

נבקר במוזיאון לרכב, אחד המוזיאונים הנדירים באתונה ובכלל באירופה שמציג שלל מרהיב של רכבי אספנות מכל העולם ומכל התקופות.

למטיבי לכת נשלב סיורים רגליים בסמטאות אתונה ונשמע סיפורים מרתקים, נצא למפגש מרתק ודינמי עם עולם הגרפיטי ואמנות הרחוב.

בסיור משולבת הדרכה צמודה באתרי התרבות, האמנות והקלאסיקה האתונאית.

 

 

 

האם היו סיורים קודמים מוצלחים? יכולה לספר לי אנקדוטות מהם?

 

בכל הסיורים שלנו לפני היציאה לשווקים יש משפט שחוזר על עצמו והוא נשמע בערך כך: “טוב, אני לא באתי לקנות, באתי לחוויה” או ” אין לי מקום במזוודה”, ולנו חיוך קל, כי אנחנו פשוט יודעים שבשווקים שאנחנו מבקרים יש פריטים טובים שפשוט חבל לא לקחת אותם הביתה.

 

ואז בסיומו של כל סיור, אנחנו אלה שמסכמים עם סוכן הנסיעות שלנו את נושא הוספת המזוודות לטיסה ומרגיש לנו שהסיור היה מוצלח, כי משתתפי הסיור הצליחו באמת לאסוף פריטים שהם אוהבים, אספו חוויות לארגז הזיכרונות, והחשוב מכל אספו חברים חדשים שוחרי תרבות כמוהם למפגשים נוספים בארץ או בחו”ל.

 

 

על מארגני הסיור

 

אידית מרקוביץ, מעצבת פנים ואספנית עיצוב בעצמה, נולדה ביוון, דוברת יוונית ומכירה כל פינה באתונה, שתלווה אתכם בסיורי עיצוב וברכישות שלכם בכל מה שקשור לפרטי אספנות ועיצוב
מטיילת בשווקים ברחבי העולם וציידת מציאות, אותן משלבת בבתים שהיא מעצבת ויוצרת לוק עכשווי
עם טוויסט מפתיע לעיצוב פנים מקורי ואחר.

 

נוי גרא, Auctioneer בעלים של בית המכירות The Bidder ,- מכיר בעל-פה את כל השווקים באתונה וסביבתה, מומחה בתחום האספנות, אמנות דקורטיבית ועתיקות ואספן בעצמו.

השניים יילוו אתכם במהלך כל הסיורים יסבירו לכם וישמחו לתת לכם חוות דעת מקצועית
והערכה לגבי פרטי האספנות השונים בהם תיפגשו מהלך הסיורים.

 

 

 

לפרטים נוספים על הסדנה / סיור ולהרשמה

נא מלאו את הטופס ושלחו אלינו

Facebook Comments

עוד בגריקית

יאסו. יאמאס, אפחריסטו. פאראקלו ועוד כמה מילים שכל מי שהיה

מול הנופים היפים ביותר של יוון, עם מבט אל מפרצים

פלאקה היא השכונה העתיקה ביותר, וגם הידועה ביותר באתונה. רחובותיה

על אונירה – המקום של ז’אן ויוסי בכרתים סיפרתי לכם

לכל הכתבות

Instagram @ greekit

 • זמן ליצירתיות
סלוניקי, שהוקמה בשנת 315 לפני הספירה, היא עיר היסטורית שהתפתחה לאורך הדורות.  ותודות למיקומה האסטרטגי בצד הצפוני מערבי של הים האגאי היא הפכה להיות מטרופולין חשוב של עמים רבים לאורך ההסטוריה – יוונים, תורכים עותומנים, רומאים, יהודים, סלבים כולם היו שם והשאירו את חותמם על התרבות והסגנון הארכיטקטוני של העיר. כיום, סלוניקי היא עיר מרכזית ותוססת עם תנופת פיתוח ובניה מואצים בכל רחבי העיר. לעומת זאת, במערב העיר, איזור הנמל הישן ששימש איזור תעשיה ונמצא על שטח של 120,000 מטרים רבועים מול הים, נשאר עם מבנים שנותרו ללא שימוש ובמצב מוזנח. מיקומו הייחודי של האיזור מיועד להוביל את ההתחדשות ופיתוח העיר כולה, על ידי תכנון והקמה של מרכז עסקים חדש ומודרני שיכלול גם שטחי מגורים, עם חזון כללי לעיצוב מראה חדש לקו החוף המערבי של העיר. המטרה: יצירת מרכז שימשוך משקיעים, עסקים ומבקרים עם דגש על קיימות סביבתית וחברתית. ARXELLENCE#2 תחרות רעיונות אדריכליים להתחדשות בסלוניקי קול קורא לאדריכלים ויזמים להרשם לתחרות הצגת רעיונות מקוריים שיגדירו מחדש את מראה השער המערבי של העיר. את הפרויקט מובילה חברת ALUMIL חברה בינלאומית העוסקת באלומיניום ומערכות אלומיניום ארכיטקטוניות מתקדמות שממוקמות ביוון. בשיתוף עם ארגון האדריכלות העולמי International Union of Architects. בהתאם לתקנות אונסק"ו לתחרות בינלאומיות בארכיטקטורה ותכנון ערים. לצפיה בסרטון הפרויקט https://www.youtube.com/watch?time_continue=207&v=xpRprVYxvQw&feature=emb_title ההרשמה עד ה 25 במאי 2020  בדף זה: העיצובים הזוכים יפורסמו בתאריך 25.11.2020 באתר ובקטלוג. והפרסים הם: מקום ראשון – 20,000 אירו מקום שני – 15,000 אירו מקום שלישי – 10,000 אירו מקום רביעי – 7000 אירו |  מקום חמישי – 5000 אירו |  מקום שישי – 3,0000 אירו. תמונות המיקום: תודה מיוחדת ליעקב אליס - אלומיל ישראל
 • אל בתי המלאכה הקטנים של אתונה
אנשי מלאכה, תבונת כפיים ויופי ואסתטיקה משכו את סקרנותה של דורית בוסקילה דהאן מאז ומתמיד. מגיל צעיר נגעה ועסקה בתחומי יצירה שונים, ולימים הפכה להיות מעצבת תכשיטים, בוגרת בצלאל והקימה צרופים - בית ספר לצורפות בו היא מלמדת צורפות ומעבירה סדנאות בנושאי יצירה. מתוך המקום והאהבה לתחום היא החליטה לצרף עוד אנשים למסע הזה ויצרה תכנית סיור מלאכות באתונה, המאפשר לחוות מדינה שונה דרך המשקפיים הללו. יוון המשופעת בידע עתיק של צורפות, אריגה, קרמיקה ונגרות היא כר נרחב להעמקת הידע בטכניקות ובסגנונות מלאכות היד הייחודיים רק לה. הסיור הראשון נחל הצלחה גדולה וכעת יוצא לדרך סיור מלאכות נוסף בתאריכים 24-28 למאי 2020. סיור מלאכות באתונה הסיור מתאים לכל מי שמעונין לחוות תרבות ואמנות דרך היוצרים המקומיים: אישה מיוחדת שעושה רפליקות של קרמיקה יונית עתיקה ומוכרת אותן בחנויות מוזיאון ברחבי יוון, נגר המייצר בוזוקי וכלי נגינה שונים, אומן המעצב ומייצר תכשיטים ותמונות מחלקי עצים הנפלטים לחוף הים, צורפת צעירה שיוצרת במתכת בשילוב של בדים צבעוניים ורקומים, בסטודיו לקרמיקה שמתמחה ברפליקות וב ATTIC BLACK ועוד. מה עוד בסיור? דורית מוסיפה פרטים: "את הסיור באתונה תלווה מדריכה מקומית מקסימה וביחד נסייר בעיר, ניצור, נתבל באוכל, בארכיטקטורה ובאמנות. נתארח בבתי מלאכה של אמנים מקומיים ואצל שלושה מהם נתארח גם בסדנה, נבלה ערב בטברנה, נטייל בשווקים, במוזיאונים, נאכל אוכל מקומי ונהנה יחד מחמישה ימים מעוררי השראה ומיוחדים בעיר המרתקת, שמשלבת בין עתיק ומודרני." הלינה היא במלון בוטיק מרכזי. ליצירת קשר והרשמה: דורית בפייסבוק במייל
 • סלון יווני
תארו לכם חוויה קולינארית חדשה - אל מול הים התיכון -  סלון יווני לאונג׳ יווני ים תיכוני, עיצוב יוקרתי, קטן חמים ואינטימי, עם מנות סובבות ים תיכון מהמטבח האישי של השף גיא פרץ נעימות הבוזוקי יכניסו אתכם מיד לאוירה, ואז... תתחיל ההצגה הקולינארית היישר מיוון. מיד כשתתיישבו יגיע המלצר עם מגש מאזטים מארצות הים התיכון: צזיקי יווני, פלפלים קלויים על פחמים בליטוף של שמן זית מקומי ושבבי גבינת פטה, קונפי טונה בכבישה ביתית היישר מטורקיה, שלל ירקות טריים וירוקים שנקטפו הבוקר עם דגש על חומרי גלם ים תיכוניים איכותיים ועשייה טרייה ומדוייקת, אלכוהול משובח, קוקטיילים ים תיכוניים על בסיס אוזו, ראקי, בוכא וערק בשילובים נדירים ותפריט יינות מגוון ועכשווי מהיקבים הטובים ביותר. בין המנות הראשונות תמצאו: בייגל ירושלמי חם, חמאת זעטר טרי, שמן זית ועגבנייה טרייה מרוסקת, מיקס זיתים יווני בשמן זית. עלי גפן שגולגלו בעבודת יד על צזיקי נדיר. לביבות זוקיני פריכות באורגנו וגרידת לימון ארומאטית. סביצ׳ה דגי ים תיכון עם לימונים כבושים. סיגרים של לוקוס טרי קצוץ על הסכין. אנשובי טריים ופריכים. מאפה תרד טרי עם גבינות משובחות. שישברק של תרד וריקוטה ביוגורט לימוני חם. קציצות של מוסר ים וזיתים מרירים ולימונים כבושים עם חלה לוהטת. במנות העיקריות: דגי ים טריים שתבחרו מדיספליי הקרח שניצב במרכז המסעדה, מיטב הדגה היומית!, משתנה בהתאם למה שהגיע באותו הבוקר מהשלל! לוקוס פריך מטוגן, צלוי, צרוב או מבושל בקשירה מרוקאית, לברק על פחמים, בשמן זית ועשבים טריים, מוסר ים במלח גס ומרווה, ועוד. לסיום: כנאפה טורקית עם גבינת ג׳יבנה, גלידת יוגורט ופיסטוק גרוס. לוקומדס, כדורי ספינג׳ יווני בסירופ שושנים קטאייף אגוזים וקינמון סיגרים של חלבה ותמרים ועוד פינוקים מיוחדים מהשף גיא פרץ. שעות פתיחה: כל יום בבוקר ימי רביעי וחמישי - ערב ושישי צהריים המסעדה שוכנת בבמלון הבוטיק ווסט תל אביב, השוכן במתחם סי אנד סאן.
 • הפלגה באביב לאיים הסרוניים
רוצים להגיע למפרצים מבודדים ביוון שרק מעטים עדיין מכירים? לשתות כוסית אוזו על הסיפון ולנוח לצלילי רחש הגלים? לפגוש חברים חדשים ולחלוק אתם חוויות מסעירות? הגעתם למקום הנכון!! דובי קליין, הסקיפר והחוויה לוקח אתכם לאודיסיאה הקסומה שלכם ולחוויות גדולות מהחיים. עם מעל לעשרים שנות נסיון כסקיפר הוא יצר את הנוסחה לחופשה חלומית. החופשה היא על גבי יאכטה מאובזרת המפליגה בים האגאי למפרצים מבודדים ובמנזרים עתיקים, תבקרו בכפרים ציוריים ומיוחדים, תאכלו בטברנות אותנטיות, ותרקדו לצלילי בוזוקי. דובי וסיגל מזמינים אתכם להפליג איתם בקצב רגוע ובכיף, לחוות הרבה חוויות ולהרגיש את השלווה והמנוחה. איתם תפליגו לפינות החמד מיוחדות שהם אספו למפה האישית שלים במשך שנים של הפלגות ביוון, ידע מקומי שיביא אתכם למקומות הכי שווים. תרצו לעזור לדובי בהפעלת היאכטה? הוא ישמח ללמד אתכם. בא לכם שיעזבו אתכם בשקט? תפסו פינה של "שאנטי" על הסיפון ותנוחו. מרגישים הרפתקנים? היאכטה תעצור לשחייה מרגשת בלב ים. לשנירקול במימי הטורקיז הצלולים. תהנו משיחות מעניינות עם אנשים מיוחדים, תכירו חברים חדשים, תתעוררו לצלילי הים ולמראה השחפים, תקבלו את היום עם קפה על הסיפון, תתרגשו מרגעי קסם שקורים רק על יאכטה וחוויות תחת שמים עמוסי כוכבים. ההפלגה יוצאת בפסח 2020 לים הסארוני, תעצור ותעגון בכל יום באי אחר. צריך רק לארוז כפכפים ובגד ים. חודש אפריל זו תקופה מיוחדת ביוון: האיים מתעוררים משנת החורף ומתכוננים לעונת הקיץ, האנשים מאד אדיבים והטברנות כבר מוכנות לעונה הבוערת. המרינות בתפוסה חלקית וכולם שמחים לחגוג עמנו את עונת ההתחדשות. את ערב הפסח נחגוג בארוחה (לא כשרה) חגיגית בטברנה. מוזמנים להצטרף אליהם לחגוג את החיים כמו היוונים. מסלול ההפלגה: נצא מאתונה וגם נסיים בה ובדרך - אי הפיסטוקים אגינה, אי החמורים הידרה בו הזמן כמו עצר מלכת, העיירה הציורית אפידברוס והאמפיתאטרון המפורסם,האי פורוס עם התעלה היפה וחיי הלילה הידועים,  האי הקסום אגיסטרי עם חופי הטורקיז, חצי האי מתאנה ומעיינות הגופרית וכמובן טברנה Edem המפורסמת באתונה. מסלול ההפלגה תלוי מזג אויר ויתעדכן מיום ליום בהתאם לאיתני הטבע. סיגל ודובי מתכננים לכם הפלגה רגועה ונעימה ככל האפשר. מהרו והבטיחו את מקום בהפלגות הקרובות: הפלגה ראשונה: 4-11/4 הפלגה שנייה: 11-18/4 מספר המקומות מוגבל לעד 8 איש הזמנות לפי חדר זוגי לפרטים ולהרשמה צרו קשר: סיגל 054-7589789 דובי 055-8999408
 • וילות מפנקות בפיליון לאלו מכם שמחפשים לנפוש בקיץ במקום מפנק, על חוף מושלם ביוון יש כתובת חדשה - וילות חדשות על חוף הים שבנייתן התסיימה זה עתה, ומציעות לכם חופשה יוקרתית על חוף ים במערב פיליון. הוילות את הוילות הקימו משפחה שהגיעו לכפר כתיירים והתאהבו במקום, באנשים, באוכל ובים. אלו הם 8 וילות מושקעות ומטופחות. מעוצבות עם המון תשומת לב לכל פרט ועם כל הנוחות שהייתם רוצים בחופשה - חצר נעימה ובריכה פרטית לכל וילה, מטבח מאובזר, מכונת כביסה ומייבש, סלסלת פירות העונה ועוגיות תוצרת בית. הוילות ממוקמות במתחם מטופח על חוף הים האיגאי בכפר Chorefto חורפטו, עם גישה ישירה לחוף ובסמוך לחופים מסודרים עם סוכות הצלה, מיטות שיזוף ושמשיות. המיקום חורפטו הוא כפר יווני אותנטי עם 5 טברנות, שני בתי קפה ובר. ניתן להגיע ברכב משדה התעופה באתונה, סלוניקי או וולוס. מהעיר וולוס יש לחצות את רכס הר פיליון, בדרך יפהפיה עם נוף מרהיב, יער עבות ומפלי מים. בחצי אי פיליון יש חופי ים מהיפים בעולם, מי טורקיז, מפרצים יפהפיים וחול ים לבן ונעים. כפרים ציוריים וקטנים, מסלולי טיול רגליים, שיט בסירה למערות כחולות, קיאקים, טיול ברכבת קיטור ביער פיליון ובין כפרים. למי זה מתאים במתחם יש שני סוגי וילות שונות: 4 מהוילות הן בגודל 140 מ״ר, ובהן ארבעה חדרי שינה ל 7 עד 8 אורחים, 2 חדרי אמבטיה ו-3 חדרי שירותים, מטבח מאובזר בנוחיות מירבית, שולחן אוכל בתוך הבית ושולחן אוכל בפרגולה בחוץ. לכל בית חצר ובריכה פרטית עם מיטות שיזוף ובר בי קיו. 4 הוילות הנוספות בגודל 75 מ״ר, בהן יש חדר שינה זוגי וגלריה לשני ילדים, מטבח קטן ושולחן בחצר. יחידות אלו חולקות בריכה גדולה וחצר. הכי חשוב בפיליון להוריד קצב, לנוח, לתת לשלוה להיכנס לגוף, להנות מאוכל יווני אותנטי, ספר טוב וציפורו - סוג של אוזו. איך להזמין היולית פתוחות לאורחים החל מחודש מאי ועד אוקטובר להזמנת מקומות - השאירו הודעה
 • מותג ריהוט יווני בישראל
מותג עיצוב ריהוט יווני al2 מצטרף לנבחרת המותגים של רשת אליתה ליוינג. המותג, שנוסד לפני פחות מעשור, הספיק לסחוף קהל אוהדים גדול הודות לתפישת עיצוב מפתיעה, מקורית ומוקפדת. קברניטי המותג מאמינים שהבית נמצא בכל מקום- "Home Is Everywhere"- כך הם מצליחים לגשר בין תרבויות, סגנונות ותמות עיצוב ולהנגיש את המוצרים לבתים במדינות שונות ברחבי הגלובוס ומעתה גם בישראל. al2 מורכב מוות מעצבים אופטימיים, מלאי התלהבות וחולמי חלומות החליטו ליצור מותג חדש ולהציע לעולם ריהוט ייחודי, ברמה גבוהה. המותג מצליח בעולם בזכות מעצבים עטורי פרסים ומנהלים מנוסים ועם תפיסה חזקה של שיווק בינלאומי. בחברה מאמינים בעיצוב ללא פשרות, איכות, ונראות ממוקדת ויצירתית. רהיטי al2 הפריטים מתאפינים בקו אקלקטי-ים תיכוני- על זמני. הסילואטות הגיאומטריות המעודנות, מסוגננות ומתכתבות עם סגנון הרטרו המוכר ואהוב. השימוש בחומרי גלם טבעיים, איכותיים ויוקרתיים מקנים לכל פריט מראה אותנטי, אמנותי, מהוקצע ופיסולי. בתוך כך מציע המותג מגוון רחב של מוצרים בהם שולחנות סלון ואוכל, כורסאות, מזנונים, קומודות ושידות טלווזיה. בולטים בעיצוביהם מזנונים מדגמי ה- Ka-Bera וה- Wood ושולחנות סלון מסדרת ה-Mobius . כמו רבים ממוצרי המותג גם אותם ניתן לייצר בהתאמה אישית על פי צרכי הפרויקט מתוך מגוון גדלים, דוגמאות וגימורים. "פיסה קטנה מיוון" אצלכם בבית בישראל ניתן להשיג באולמות התצוגה של אליתה ליבינג.
 • אגיסטרי – אי קרוב ללב
יש לי חיבה עזה לאיים יפים ובעיקר אלו שקל להגיע אליהם. השילוב הזה של אי קטן, מיוער עם מפרצים קסומים וגם קרוב לאתונה (רק 40 דקות הפלגה ברחפת מפיראוס) ואני שם. אגיסטרי מוכר בעיקר למטיילים היוונים שאוהבים לבלות סופי שבוע במרחק סביר מהבית. לנו התאים מאד המקום כי הוא לא עמוס בתיירים, נגיש ובעל צביון אותנטי. הגענו לאגיסטרי וירדנו מהמעבורת בנמל קטנטן במרכז האי. התמקמנו בגסט האוס אותו הזמנו מראש - Rosy Little Village. אתר נופש ייחודי לחוף ים פרטי, מסעדה מעולה ואיכותית, חדרים נעימים ובסיסיים ומרחב חיצוני לסדנאות. הכפר הקטן של רוזי -  את גן העדן המיוחד הזה הקימו רוזי ונונדס, בעל ואשה שהכירו והתאהבו בשנות השבעים בבר ברומניה, היא גרמניה והוא יווני, שביחד עם הצוות המדהים במקום יצרו חוויה וקסם ממש ליד הים. מקום האירוח שלהם מוקף אורנים, בלילה שומעים צרצרים מהעצים, החדרים מסוידים לבן, מקושטים בעציצים עם בוגונביליות והיביסקוסים. מידי פעם מארחים במסעדת המקום ארועים כמו חתונות קטנות. היה מעניין להכיר את הזוג ולשמוע את סיפור האהבה וההסטוריה של המקום. מה עשינו באגיסטרי? שכרנו קטנוע ב SKALA העיר המרכזית הקטנה, מרחק 10 דקות מהכפר של רוזי, נסענו לאורך החוף והגענו לשני חופים שהם חובה - הראשון הוא חוף Dragonera Beach חוף שמורת טבע עוצרת נשימה, ללא מלונות ובתים, הלינה מותרת רק בקמפינג המסודר. החוף נמצא בתוך יער הוא נחשב לחוף עם המים הצלולים ביותר באגיסטרי, הגענו אליו בשביל גישה נוח ומצאנו קנטינה עם בירה וכריכים. החוף היה שלו ולא עמוס. משם המשכנו בנסיעה קצרה - Aponisos. לחצי יום של בטן-גב-ספר טוב ורחצה באחד המקומות היפים ביותר שהיינו בהם. אפוניסוס הוא מפרצון קטן המחובר בגשר אל היבשה ויש בו שרותי קיוסק ואזורים מסודרים עם צל וכסאות נוח בחוף יש גם מסעדת דגים, שם אכלנו את ארוחת צהריים טריה ונהדרת. מה עוד עשינו? הפלגנו ליום אחד לאגינה - האי השכן וליום טיול ל אי הקרוב הידרה - קראו כאן. בילינו בסקאלה, העיירה הראשית שיש בה הכל - חוף ים נחמד, מסעדות, השכרת רכבים ואופנועים, בתי מלון קטנים עם בתי קפה. לסיכום, אגיסטרי אי חמוד מאד שקל להתאהב בו, הוא לא יומרני, הוא פשוט אבל נוח, יש בו מקומות לטיול ויש בו חופים נפלאים, הקרבה שלו ליבשת הוא יתרון גדול. ברשת האינטרנט ניתן למצוא מגוון דילים ליוון בכל עונות השנה
 • שחור לבן ביוון
את עמיחי פגשתי במקרה, בפגישה עסקית שבה נכח עם חברה טובה שלו, משיחה על יוון הסתבר שלי שעמיחי מבלה ומתגורר לא מעט באתונה ובאיים ומצלם בסגנונו המיוחד שלו את המקום. ההיכרות של עמיחי מלכי עם יוון התחילה בשנת 2003, כצלם מוכשר ומוערך המציג בלא מעט תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם. אני שמחה להציג בבמה זו את עבודותיו שצולמו ביוון. עמיחי מספר: "חופשה ראשונה באי יווני... נשמע מוכר? אבל לא ציפיתי להפתעה כל כך גדולה, לחווית חושים כל כך חזקה. הנופים הפראיים והים האידיאלי ישר נתנו לי תחושת שלווה ושקט פנימי שלא הרגשתי בשום מקום אחר. הצילום מאפשר לי חיבור מאוד אינטימי עם מקום שהוא זר לי. תהליך היצירה עם המצלמה מאפשר לי ליצור חיבור למקום." לפני שלוש שנים נפצעתי בתאונת אופנוע וחברים המליצו לי לנסוע לחופשה באי יווני. ואחרי 11 שנים שלא הייתי ביוון נסעתי לאי טינוס לכמה ימים. זה הדבר שהחזיר לי טעם לחיים אחרי החוויה הקשה של התאונה. מאז אני חוזר שוב ושוב ליוון עם רצון ליצור סדרת צילומים, סוג של דיאלוג עם הקסם של יוון. עמיחי צילם בעבר צלמתי ביוון בעיקר בצבע, הפעם הרצון לצלם בשחור לבן היה מאוד חזק. הוא בחר ליצור דימויים מאוד שונים ממה שאנחנו רגילים לראות. "במקום כל כך פוטוגני, ליצור דימוי חדש שמתנגד למה שאנחנו רואים כל הזמן זה אתגר לא פשוט. זה מאוד מפתה לצלם את הבתים הלבנים על רקע ים כחול עם נגיעות של פרחים צבעוניים. הניגודיות של השחור לבן מאפשרת לי גם לשים דגש על הניגודיות של האדמה היבשה, העצים היבשים והסלעים היבשים מול הים שמקיף אותם." עבודות נוספות אפשר לראות באתר שלו

Greekit

תקנון

Copyright 2018 @ גריקית

Developed by Tiran Digital Management Design by studio shlomit toledo

Loading...
Share on Facebook