Menu

מהגלוי ומהנסתר של אתונה

10/7/19

שיחה עם מארקוס פאפאגיורגיו – Markos Papageorgiou – סיורי תרבות וקולינריה.

ערכתי שיחה עם מארקוס, שהשם שלו בודאי מוכר למי שקורא מידע על אתונה ברשתות החברתיות. מארקוס הוא מדריך סיורים וטבח המתמחה בחוויות קולינריה ותרבות של יוון המודרנית, ומתגורר באי אגינה ביוון. 

 

נמל האי אגינה

 

שלום ויאסו מארקוס, כידוע לנו, ישראלים בחו”ל אוהבים לאכול ומתים על האוכל היווני, בוא נפתח את השיחה שלנו בנושא הסיור הקולינרי בשפה העברית שאתה עורך באתונה לישראלים. מה הוא כולל?

 

הסיור כולל ביקור במוסדות הקולינריים הוותיקים האהובים ביותר על תושבי העיר, דוגמת חמארות שוק, מעדניות, מאפיות ובתי מגדנאות, הליכה דרך מרכז אתונה הישנה בליווי סיפורים ואגדות מקומיות על תרבות, מנטאליות ואקטואליה יוונית.

 

סיור קולינרי אתונה

 

לאיזה אוכל הישראלים מתחברים במיוחד?


הישראלים מתחברים במיוחד ליוגורט יווני סמיך ומעליו שכבת דבש, וכמובן למיטב היצע הפחמימות, בעיקר בדמות מאפים סלוניקאיים ממולאים קרם וקינמון…

 

מימין: קוקורצי, משמאל: קולורקיה של פסחא

 

מה הישראלים הכי מופתעים לגלות בסיורים שלך באתונה?

 

הישראלים נוטים להיות מופתעים מהשפע שיש למקום להציע. תמיד יש משהו שמעולם לא טעמו, אחרי שחלקם היו בטוחים שכבר ראו הכל. תמיד יש פגישה עם דמות ראנדומלית, נאצלת או ביזארית, מרשימה או סוריאליסטית ברחובות העיר. ספציפית באתונה עצמה אנשים מגלים בכל פעם מחדש את החן הרב המחכה להתפרץ בין קירות הבטון, אחרי שהוזהרו ממכריהם שאתונה עלולה להיות מהמכוערות שבערים.

 

 

האם אתה עורך סיורים נוספים, בנוסף לסיור קולינרי? מהם?

 

בוודאי. אני עורך סיורים קבוצתיים בנושא אומנות רחוב וגרפיטי באתונה, ובנוסף גם סיורים פרטיים המותאמים אישית לכל מבקר ביוון לפי תחומי העניין שלו או שלה, בין אם מדובר בהיסטוריה של יוון המודרנית, מוזיקה, ארכיטקטורה או אומנות.

 

אמנות רחוב באתונה

 

האם אתה חש לאחרונה שיותר ישראלים מגיעים לאתונה?

 

בהחלט. משנה לשנה אני רואה סביבי יותר ויותר מטיילים ישראלים באתונה – חלקם רואים בעיר נקודת מעבר בדרך לאיים, חלקם שוחרי מוזיקה יוונית וחובבי המופעים הגדולים או ההתכנסויות בבתי המזטים הקטנים, חלק גדל והולך למטרות מגורים ועסקים, וחלקם מבקרים בפעם החמישית או השישית לשנה לסופ”ש בלבד, להנות לרגע ממציאות ים תיכונית מקבילה, מוכרת ושונה בו זמנית.

 

אמנות רחוב באתונה

 

איך הגעת לתחום העיסוק בסיורים באתונה?

 

בעברי הלא רחוק עבדתי בממכר פיסטוקים באחת החנויות הקרובות לנמל באי מגורי. כחלק מדרישות המנהל, היה עלי ‘לדוג’ את העובר ושב בכל שפה שרק יכולתי לאלתר בה, כרוכל מן המניין.


למדתי לזהות רומנים, לבנונים, צרפתים, מצרים, אינדונזים ואירים לפי ההליכה והלבוש, עוד טרם הגיעו לדלפק והוציאו הגה מהפה.
יום אחד, זיהיתי ישראלי עובר ליד הדוכן, ופניתי אליו בעברית. מה שלא ידעתי אז, זה שאותו אדם הוא אחד מגדולי היוונופילים ומספרי הסיפורים בארץ, איש רדיו ותיק ובכלל, איש רחב לב שאני מוקיר עד היום.


בעזרתו ובהדרכתו הגעתי לתחום הדרכת הטיולים, בו חתיכות הפאזל החלו ליפול למקומות הנכונים – דהיינו, הבנתי איך אותם דברים שאני נהנה לעסוק בהם, תחומי העניין שלי והתקשורת ביני לעולם החיצון מתבטאים בצורה הכי טובה במקצוע הזה. עם סיום לימודי הבישול המקצועי, יין, קונדיטוריה ותיירות התחלתי לשלב את אהבתי לאירוח (כך אני נוטה לראות את הסיורים) עם האהבה לעולם האוכל, והתחלתי לערוך סיורים קולינריים באתונה ובאי מגורי. מאז לא הפסקתי.

 

 

מה הערך המוסף שאתה כמקומי נותן למסיירים איתך?

 

כמקומי, אני מעורה בחיי היום יום של תושבי ארצי הסובבים אותי ודובר את שפתם, מה שמאפשר לי גישה בלתי אמצעית לכל אותם ניואנסים שלא בדיוק רשומים בספרים או מפורשים בסוג של ‘טלפון שבור’.


כלומר, המסיירים איתי מקבלים ‘משקפיים’ נוספים לראות דרכם את אותה ארץ אהובה וכביכול מוכרת, ולי, בתור בן שתי התרבויות, יש הזדמנות ליצוק משמעות מעט אחרת לשבלונת יוון גרסת הגלויה, ולהציג מעט מהנסתר ולא רק הגלוי.

 

פסל האלה את’ינה

 

האם אתה אוהב את החיים על אי יווני?


ללא ספק. החיים באגינה מספקים מאוד. אני מוקף בים, שמש, משפחה וחברים במקום קטן שאני יכול לקרוא לו בית, בו אני מכיר את שכניי בשמם. תחושת הקהילתיות חזקה, ואת הקניות שלי אני עורך אצל המכרים – הדג מהדייג, הגבינה מרועה הצאן בהרים, שמן הזית מהשכן והביצים והיין מהקצב. במידה ואני זקוק למעט ‘אקשן’ אורבאני, והאוצרות התרבותיים או השירות שמציע הכרך הגדול, להעלם בהמון בלי שידעו תמיד את שמי – אני בסך הכל במרחק שעה ורבע שיט מאתונה התוססת.

 

אגב, צמד המילים ‘אי יווני’ משדר אידיליה פסטורלית של בתים צבועים בלבן וכחול, רוגע ושמש. עבורי האי הוא יותר מכל בית – המקום בו אני חי, עובד, יוצר ומתקשר עם העולם סביבי. עם השנים עלי להזכיר לעצמי את אותה אידיליה המשתקפת מעיניו של זר צמא חירות ונחת, כי ברגע שאתה חלק מה’גלויה’, אתה נוטה להיות פחות ופחות מודע לקיומה, ולהיצמד לקצהו הנסתר של הקרחון, דהיינו חיי היום יום של העיירה הקטנה על יופים וכיעורם, הגאות והשפל, תקוותיהם וחרדותיהם של אהוביך ורעיך החולקים איתך את אותו מרחב המחיה.

 

 

מה אותה אוהב במיוחד בחיים ביוון?

 

הקוטביות העזה בין עונות השנה. כל חודש חדש מביא איתו שינוי בהרכב המבקרים באי, בצמחית הבר, המאכלים השונים ואפשרויות הבילוי והחיברות. החורף שייך להתגודדות סביב האח, כשבחוץ מכה רוח פרצים על עצי הפיסטוק העירומים, האביב ללקטות ויציאה ליערות שבהרים וכאוס זמן הפסחא, הקיץ לימים ארוכים שכולם ים, מוקפים במבקרים משאר יוון ומכל העולם, הסתיו לחגיגת יבול הפיסטוק והזית, וזמן ההתכנסות העדין מתזזיתיות תחת השמש אל האישי והמשפחתי.

 

 

מה אתה מוצא שונה ביוון מהחיים בישראל?

 

קצרה היריעה מלתאר… אם לתת דוגמה במספר משפטים – בעיקר קצב החיים. מהרגע שאני חוזר ליוון אחרי ביקור בארץ אחרת אני מרגיש מיד את המנועים מתקררים מעט, את הלחץ משתחרר. הקפה נשתה לאט, המטרה אינה קדושה ונדרשת, החיוך שוקל יותר מהמטבע. נסה לרדוף אחרי מישהו לשלם לו את החוב – תקבל בתגובה ‘בשביל זה באת אלי? הייתי בטוח שאתה בא לספל קפה..’, נסה לעלות על מסלול ה’תפסת מרובה לא תפסת’ ומולטיטאסקינג ענייני ותקבל בתגובה ‘מה יש? סיגה סיגה.. לאט, חביבי.’
עבורי, לפחות, מדובר בתנועה בניחותא לעומת הישרדות, סט ערכים שונה, שעוצב ישירות כתוצאה מההיסטוריה והגאוגרפיה של הארץ הזו.

 

קישורים להרשמה לסיורים של מארקוס:

מייל | פייסבוק | אתר

 

Facebook Comments

עוד בגריקית

במקום הכי הכי יפה ברודוס, קילומטר מהעיירה הציורית והיפה לינדוס,

החלום לפתוח מקום שישקף את הפילוסופיה שלהן בכל מה שקשור

שיחה עם מארקוס פאפאגיורגיו – Markos Papageorgiou – סיורי תרבות וקולינריה.

כשאני חוזרת מחופשה טובה אני מרגישה רגועה ובריאה. חברת סורנטו

לכל הכתבות

Instagram @ greekit

 • וילה במפרץ פרטי ברודוס
במקום הכי הכי יפה ברודוס, קילומטר מהעיירה הציורית והיפה לינדוס, במפרץ Navaron (המוכר בגלל הסרט תותחי נברון שצולם שם), נמצאות הוילות להשכרה המפנקת ביותר ברודוס. זהו קומפלקס של שתי וילות זהות, שניתן לשכור יחד או בנפרד. מכל אחת מהוילות נגלה נוף עוצר נשימה של צוקי נברון, מפרץ כחול ויש גם כניסה למפרץ ים פרטי. במפרץ עוגנת סירת מנוע מהירה לרשות השוכרים, בתאום מראש. בריכת שחייה גדולה, פינת ישיבה מרווחת ומקורה, ג'קוזי, סלון, מטבח מאובזר, פינת אוכל, חדרי שינה שכולם פונים אל נוף ים ולכל אחד מהחדרים יש מקלחת ושרותים צמודים. וילה בלו מארה לינדוס ממוקמת כ-45 דקות נסיעה משדה התעופה של רודוס. כקילומטר מהעיירה Lindos , במרחק שתי דקות נסיעה ממפרץ Saint Paul  המרהיב וכחמש דקות נסיעה מהעיירה Pefkos, במזרח רודוס, איזור של  מפרצים מוגנים מרוחות, עיירה לבנה עם סמטאות צרות ומפותלות על צלע הר, כפרים אותנטיים. במרחק של שעת טיסה מישראל. שביל מרוצף באורך 50 מטר המוביל אל הים הכחול והצלול שלמרגלות הבית, עם מפרצון קטן ומוגן המשרת רק את שני הבתים. השירות כולל גם שירות חדרים יומי, סדינים, מגבות אמבטיה ובריכה, ובתשלום נוסף: שף פרטי, וביביסיטר. כל וילה מתאימה ל 8-10 אנשים. Villa blue Mare - לפרטים ולהזמנות. קרן 972-524331131+
 • מצלמים יוון
לצלמים ולצלמים חובבים אני ממליצה לכם לשריין את התאריכים 12-16 בספטמבר לטיול – צילום של 5 ימים מלאים לצפון יוון, אל חבל ארץ נרחב וירוק עם הרים גבוהים, גאיות תלולים וכפרים עם גגות צפחה קטנים. לאחר שטיול - הצילום הראשון ביוון הוכתר כהצלחה כבירה, מתגבשת סדנה נוספת עם מדריך הצילום גלעד שטיין מסטודיו עין-חדה, בעל נסיון של 20 שנה בצילום ובסדנאות צילום, בשיתוף עם אנמן טיולים, חברה ותיקה לתכנון והובלת קבוצות מטיילים בבעלות אלי מגל, לטיול שהוא כולו נוחות ופינוק וכולל הרבה זוויות צילום נפלאות. ביוון יש את השילוב הנדיר של טבע יפיפה עם תושבים מסבירי פנים, אוכל מעולה, הליכות קצרות ויפיפיות, מלונות בוטיק קטנים ומשפחתיים ועוד. מסלול הטיול, שיכלול 2 מדריכים צמודים עם רכב, מתחיל בסלוניקי, משם למקומות המופלאים בהם בורך חבל הארץ הזה: אל מפלי אדסה אל העירה הציורית קסטוריה, אל אגם פרספה בגבול אלבניה, אל כפרי חבל זגוריה, אל הקניון המרשים של נהר האאוס, אל התצפית מדהימה על קניון הוויקוס, שהוא ללא ספק אחד המסלולים היפים בעולם. אל המנזרים התלויים של מאטורה, אל העיירה העתיקה של מוצובו, אל העיר יאנינה היפיפיה, אל הכפר היפיפה פאפיגו השוכן מתחת למצוקים האדירים של הר האסטרקה, דרך כפרים נידחים, גשרים עתיקים והמון נוף מדהים. לאורך הטיול תהנו מצילום חופשי וגם מסדנאות של הכרת המצלמה והנייד, חוקי צילום, משובים אישיים ועריכה, צילום נוף צילום וידאו ועריכת סרטוני וידאו, תרגולים בשטח, צילומי נוף וצילום אורבני בשעות ערביים, צילום פנורמי וצילום פרוטרטים וחיות. הטיול כולל גם רפטינג בו תוכלו להתאמן על צילום בעזרת הטלפון הנייד, בהליכה קצרה לאורך הנהר וצילום מי הטורקיז היפיפים, סשן צילום בקניון ובצילום אותנטי של העיירה הציורית ושל נמל סלוניקי. הטיול יכלול סיור ביקב מקומי, ארוחות במסעדות מצוינות ואותנטיות ולינה במלונות מעולים. תוך כדי ההנאה מיוון הפוטוגנית, תוכלו לגלות את האמן שבכם והיצירתיות המתפרצת בנוף מעצים. כל הפרטים להרשמה לטיול-צילום בלינק הזה  ובטלפון: 052-2633439 הנחה תינתן בהרשמה מוקדמת.
 • Ela Paros. Local. Fresh with a Twist
 • חוויה מהלכת באתונה
מגיעים לאתונה ולא יודעים מאיפה להתחיל? אני ממליצה לצאת לסיור חווייתי עם מדריך איכותי ובשפה העברית. אמנון גופר הוא טייל מנוסה, מורה דרך מוסמך, מומחה לטיולי תרבות, מוסיקה וקולינריה מחבר ספרי טיולים, מגיש תכניות רדיו, כותב טורים וכתבות שפורסמו במיטב עיתוני וירחוני המסע ותרבות הטיול בארץ. לאור הביקוש הרב לסיורים, הוא העתיק את מקום מגוריו מהגליל לאתונה והיא הפכה להיות ביתו השני. ב 10 שנים האחרונות הוא מדריך בבירה היוונית, ומתמחה באתרי התרבות, המוסיקה והקולינריה של אתונה. הסיור עם אמנון הוא חוויה נפלאה, מדובר על טיול רגלי קליל כ- 3-4 שעות, ברמת קושי קל - פלוס, לאמנון יש סגנון מיוחד משלו, עם הרבה הומור, זרימה וקלילות. במהלך הסיור מבקרים באתרי התרבות, האמנות המוסיקה והקלאסיקה המלווים בסיפורי פולקלור ומיתולוגיה מרתקים. מה כולל הסיור? מבקרים בכל אתרי התרבות המרכזיים, בשכונות הציוריות, מתהלכים בגנים קסומים, צוללים לעולמם של הפילוסופים היווניים, השווקים השופעים, הכנסיות המרהיבות, המוזיאונים, הטברנות וההיסטוריה המטורפת של העיר שייחודה נובע מהשילוב המופלא של המוסיקה והקולינריה בתרבות היוונית. אמנון, שמכיר את אתונה על בוריה, יגלה לכם טיפים השמורים רק ליודעי דבר, ולמי שמתעניין - ייעוץ אישי והמלצות לבילוי בחיי הלילה, לסצנה המוסיקלית, למועדונים, הטברנות ולאתרים ייחודיים בעיר. הדגש הוא על מפגש אתונאים מקומיים, במקומות שאינם נחלת התיירים. נפגשים בכיכר את הסיור מתחילים בכל בוקר בפגישה עם אמנון במזרקה בכיכר סינטגמה המרכזית ב 10:30 ומכאן מתחילים בטיול הבוקר באתונה.. ההרשמה ובתשלום מראש כאן אפשר לתאם מראש גם סיור פרטי עבורכם או לקבוצה/משפחה. הסיור כולל מערכת הדרכה והאזנה אלחוטית לכל משתתף. פרטים נוספים באתר בטלפון: 054-654-9191 או מייל
 • טיול צילום בצפון יוןן. צילום גלעד שטיין. פרטים בבלוג גריקית - פריקית של יוון
 • חופשה בריאה
כשאני חוזרת מחופשה טובה אני מרגישה רגועה ובריאה. חברת סורנטו לקחה את הרעיון צעד קדימה ומביאה בשורה של – חופשת בוטיק בריאה. שילוב בין היתרונות של חופשה, שקט, התנתקות וזמן איכות לשיפור הבריאות לגוף ולנפש – בעזרת תכנים פילוסופיים ורוחניים, מזון בריא, יוגה, פילאטיס, גלישה, ספא, ניקוי רעלים ועוד, והכל מהטוב ביותר, ביעדים אותם הם בוחרים בפינצטה – מקומות ייחודיים שיתמכו ברעיון ובאמונה שלהם. כך גם בחופשת בריאות הקרובה שהם מפיקים בדרום האי אוויה ביוון – חופשת יוגה פילאטיס. מה 5- 10 באוגוסט. האי אוויה, אי מדהים בפני עצמו, עם טבע בתולי ונופים מטורפים. האירוח במלון בוטיק שמיועד  בדיוק לסוג חופשה כזו ומתמחה בסדנאות - יש בו חדר תרגול גדול עם ויטרינות המשקיפות לנוף ציורי , אל מפרץ ים טורקיז הכי יפה באי ולהרים ירוקים, המקום האידאלי לתרגל פילאטיס ויוגה בהדרכת נעמה גלבוע, מדריכת פילאטיס ורקדנית ורינת ריינה, מורה ותיקה אשטנגה יוגה, שתיהן מדריכות מוערכות בתחומן. הארוחות כולן מסופקות על ידי שף המקום, הלינה במלון בחדרים מפנקים, והחוויה כולה מספקת הזדמנות לספוג את נופי יוון המשגעים, את אוירת המקום הייחודית והקסומה, יחד עם נשימה, תרגול, זמן להכיר את עצמנו בצורה מעמיקה,ולהתחבר לגוף ולנפש בחופשה מושקעת. לדף פירוט התכנית ולהרשמה שם תמצאו פרטים נוספים על תכנית החופשה וטפסי הרשמה. .
 • סטייל יווני למתחילות
כתבה מאת סופי רוזנבאות - סטייליסטית אישית אם לשפוט לפי הפיד שלי, כמעט כל עם ישראל נמצא בשלב מסוים של בריחה לחו"ל, אז רוב הסיכויים שאת הכתבה הזו אתן קוראות לפני/ תוך כדי נסיעה/ אחרי. אחד היעדים האהובים עלינו הוא כמובן יוון. כשנוחתים ביוון קשה להאמין שהנופים המרהיבים והמים הצלולים נמצאים במרחק של קצת יותר משעה מאיתנו, היוונים דומים לנו ביותר ממובן אחד: הם חמים, אוהבים מוזיקה, ריקודים ואוכל משובח, ואפילו היווניות לא שונות מאוד מאיתנו, הישראליות. אז איך תתלבשי בשיק באווירה יוונית? פשוט תני להשראה מהנופים המקומיים להשתלט עלייך. כמובן ששילוב הצבעים האולטימטיבי המתבקש בחופשה ביוון הוא השילוב של כחול ולבן, ניתן ליישם בקלות על ידי שמלות קלילות, אווריריות ומתנופפות ולשלב אקססוריז, כגון תיקים וכובעים מקש שמדרגים את הלוק הקיצי. אז בקיצור, על מנת להשתלב בנוף המקומי ולהרגיש את החופשה עד הסוף, בחרי במלתחה לבנה עם נגיעות של כחול נייבי, ממש כמו הבתים הציוריים של יוון. תארזי שמלות, מכנסיים קצרים, חצאיות קלילות, שמלת מקסי אחת או שתיים ואם קצת קריר בערב, זרקי על עצמך איזה ג'קט ג'ינס או קארדיגן ארוך וכך תהיי לגמרי מוכנה לדלג בין הבריכה לים ולטברנות. קצת על סופי סופי רוזנבאום, סטייליסטית אישית עלתה לארץ מצרפת לפני כמעט 30 שנה לאחר סיום לימודי כלכלה ומנהל עסקים. לאורך לימודיה שילבה את אהבתה לאופנה במגוון עבודות בתחום, שהרי "אצל הצרפתיות האופנה ב- "DNA". בארץ השתלבה בתחום ההיי-טק, ולאחר קריירה של 18 שנה רציתה לעשות שינוי, ובאופן טבעי מאוד הגיעה לתחום הסטיילינג. לאורך שנות עבודתה בהיי-טק נוכחה כי להופעה החיצונית חשיבות רבה, גילתה כמה חשוב לדעת להתאים את הלבוש למקום העבודה, לאירוע מסוים, לפגישה עסקית, ולחופשה! ליצירת קשר עם סופי דף הפייסבוק אתר
 • מצלמים יוון
לצלמים ולצלמים חובבים אני ממליצה לכם לשריין את התאריכים 12-16 בספטמבר לטיול – צילום של 5 ימים מלאים לצפון יוון, אל חבל ארץ נרחב וירוק עם הרים גבוהים, גאיות תלולים וכפרים עם גגות צפחה קטנים. לאחר שטיול - הצילום הראשון ביוון הוכתר כהצלחה כבירה, מתגבשת סדנה נוספת עם מדריך הצילום גלעד שטיין מסטודיו עין-חדה, בעל נסיון של 20 שנה בצילום ובסדנאות צילום, בשיתוף עם אנמן טיולים, חברה ותיקה לתכנון והובלת קבוצות מטיילים בבעלות אלי מגל, לטיול שהוא כולו נוחות ופינוק וכולל הרבה זוויות צילום נפלאות. ביוון יש את השילוב הנדיר של טבע יפיפה עם תושבים מסבירי פנים, אוכל מעולה, הליכות קצרות ויפיפיות, מלונות בוטיק קטנים ומשפחתיים ועוד. מסלול הטיול, שיכלול 2 מדריכים צמודים עם רכב, מתחיל בסלוניקי, משם למקומות המופלאים בהם בורך חבל הארץ הזה: אל מפלי אדסה אל העירה הציורית קסטוריה, אל אגם פרספה בגבול אלבניה, אל כפרי חבל זגוריה, אל הקניון המרשים של נהר האאוס, אל התצפית מדהימה על קניון הוויקוס  שהוא ללא ספק אחד המסלולים היפים בעולם. אל המנזרים התלויים של מאטורה, אל העיירה העתיקה של מוצובו, אל העיר יאנינה היפיפיה, אל הכפר היפיפה פאפיגו השוכן מתחת למצוקים האדירים של הר האסטרקה, דרך כפרים נידחים, גשרים עתיקים והמון נוף מדהים. לאורך הטיול תהנו מצילום חופשי וגם מסדנאות של הכרת המצלמה והנייד, חוקי צילום, משובים אישיים ועריכה, צילום נוף צילום וידאו ועריכת סרטוני וידאו, תרגולים בשטח, צילומי נוף וצילום אורבני בשעות ערביים, צילום פנורמי וצילום פרוטרטים וחיות. הטיול כולל גם רפטינג בו תוכלו להתאמן על צילום בעזרת הטלפון הנייד, בהליכה קצרה לאורך הנהר וצילום מי הטורקיז היפיפים, סשן צילום בקניון ובצילום אותנטי של העיירה הציורית ושל נמל סלוניקי. הטיול יכלול סיור ביקב מקומי, ארוחות במסעדות מצוינות ואותנטיות ולינה במלונות מעולים. תוך כדי ההנאה מיוון הפוטוגנית, תוכלו לגלות את האמן שבכם והיצירתיות המתפרצת בנוף מעצים. כל הפרטים להרשמה לטיול-צילום בלינק הזה  ובטלפון: 052-2633439 הנחה תינתן בהרשמה מוקדמת.

Greekit

תקנון

Copyright 2018 @ גריקית

Developed by Tiran Digital Management Design by studio shlomit toledo