Menu

כשאוויר וים נפגשים

19/7/18

חיל האוויר מציין השנה, 2018, 42 שנה למבצע אנטבה. הכנות לאירועים החלו עוד בשלהי 2017.

יחידה קטנה בחיל האוויר, כמעט ולא מוכרת מחוץ לחייל, מתחילה את ההכנות לערבי המורשת וציון האירועים. אנשי המילואים וותיקי היחידה נקראים לתת יד להכנות לקראת האירוע. מביניהם, אורי לוקח על עצמו לחדש את הקשרים בין יוצאי היחידה, בשקט ועם הרבה סבלנות. תוך כדי ההכנות והקשרים המתחדשים בין יוצאי היחידה נרקם רעיון לקיים, במקביל לציון אירועי אנטבה, חופשה או פעילות ליוצאי היחידה.

 

 

מסתבר, שבין חברי הקבוצה מספר סקיפרים וחובבי שייט והרעיון שהועלה- חופשת שייט על גבי יאכטות ביוון- פלוטילה. המארגנים- אורי, אריק וטובי מתכנסים והרעיון יוצא לדרך.

ינואר 2018, תוכננו 4 יאכטות למשט המיועד, ליוצאי היחידה עם בנות או בני זוגם.

חברת ‘תשוט’ גויסה למשימה ומאתרת במיומנות יאכטות מתאימות עבור הקבוצה.

הצוות המארגן בוחר לקחת סקיפרית מקצועית להובלת המשט, כך הגעתי אני, ענבל, לצוות המוביל.

הידיעה על המשט עוברת בין כל יוצאי היחידה, זוגות ובודדים מצטרפים למשט, טווחי גילאים שנעים בין 70 ל-30.

תאריך היעד – יוני, שבוע לפני ציון 42 שנה למצע אנטבה.

מאי – ההתארגנות בשיאה והתרגשות רבה במהלך מפגש ההכנה, המספר עלה, 6 יאכטות מתוכננות לצאת, סה”כ 52 אנשים.

 

 

16 ליוני 2018 הגיע והקבוצה עולה על מטוס ליוון, אתונה לפלוטילה שתשאיר חותם רב על הקבוצה.

נפגשים בבוקר יום שבת בשדה התעופה, האוטובוס מחכה בשדה התעופה, איסוף קצר מבתי המלון ויוצאים לחצי יום טיול באקרופוליס. את היאכטות נקבל בערב.

 

 

אחר הצהרים מגיעים למרינה לקבלת היאכטות. הרבה התרגשות וסקרנות לקראת העליה הראשונה על יאכטה. לרובם, זאת הפעם הראשונה על יאכטה, איך היא נראית מבפנים, החשש מבחילות, ההערכות לקראת הקניות בסופר ולשבוע בכלל. מרגישים את ההתרגשות והמתח בכל שיחה.

סוף סוף מסיימים את קבלת היאכטות, מחר בבוקר עוד כמה התארגנויות אחרונות, קייאקים, סאפים ואנחנו מוכנים לדרך.

ארוחת ערב מאוחרת בטברנה משפחתית לא רחוק מהמרינה משכיחה את העייפות ומרימה צחוק ורעננות לקראת השבוע שבפתח.

עוד כמה משתתפים אחרונים מגיעים בטיסות לילה לאתונה ומצטרפים לצוותים על הסיפונים.

17.6.18 יום א’, 0930 יוצאים לדרך! 7 יאכטות, 54 איש – יאכטה נוספת מתווספת עם סגן מפקד היחידה שהחליט להפתיע. נקבע ערוץ עבודה בקשר ואחד אחרי השני מדווחים יציאה לים; ‘757, היאכטה של אריק יוצאת’, ‘היאכטה של טובי בחוץ’ וכך הלאה. מוסיקה יוונית ברקע ואנו בדרכינו לקבוצת האיים הסרונים. מפליגים ליעד הראשון – האי סלמינה.

בצהרים, היאכטות נקשרות במפרץ אחת לצד השנייה, קרובות אך לא יותר מידי, סאפים וקייאקים יורדים למים, בירות ואבטיחים ואווירת החופשה מתפשטת אצל כולם – תחושה שתישאר עוד הרבה ימים אחרי ותיחרט עם חיוך והרבה חוויות טובות.

 

 

אחר הצהרים המאוחר נכנסים לכפר דייגים קטן בו נעשה את הלילה, היקשרות ראשונה עם הצוותים. כל היקשרות טומנת מתח והתרגשות והרבה ריכוז. הסקיפרים ניקשרים, הצוותים עומדים במשימה ואנו קשורים על שובר הגלים והיאכטות צמודות אחת לשנייה. אנשים עוברים מיאכטה ליאכטה, מדברים, מחיים קשרים רחוקים, זכרונות, כוסות אוזו מתמלאות וברקע כפר הדייגים הפסטורלי- פרדיקה.

טברנה מקומית אוהדת ישראלים היא הבחירה שלנו לארוחת הערב – מוזיקה יוונית קצת ריקודים ושקיעה מדהימה מולינו. נרקמת לאט לאט הקבוצה שכבר עכשיו מרגישה מאד קרובה, מאוחדת ומיוחדת.

 

 

 

עם רדת הלילה רוח צפונית עולה ומטלטלת את היאכטות. סקיפרים מתעוררים במהלך הלילה לבדיקות שיגרתיות. אנו נפגשים על סיפון אחת היאכטות. 03:30 בבוקר מדברים על קפה שחרית, אם אנחנו כבר ערים. הוחלט על הוספת חבל באחת היאכטות דורון מדלג בין הסלעים מחליק ונפצע ברגלו. עם בוקר מתגייס צוות הרופאים במשט לטיפול. טיפול ראשוני שיאפשר להמשיך את השבוע. את הטיפול המלא יקבל דורון בארץ מיד עם חזרתו.

 

 

מתעוררים לבוקר יום שני, חלקנו היינו ערים עוד מאירועי הלילה, ארוחת בוקר וקפה, רכישות במאפיה המקומית ויוצאים לעיירה אפידברוס. פותחים מפרש, הרוח איתנו, משקאות והרבה מצב רוח טוב. בדרך לעיירה מלאת היסטוריה ומרכז תרבותי יווני קדום. יום עמוס מחכה לנו עם טיול לאמפיתאטרון עם האקוסטיקה הנחשבת לאחת הטובות בעולם, אחר צהרים של פעילויות חוף וארוחות לתוך הלילה. עייפים ומרוצים מסיימים את היום במסיבה קטנה על היאכטה של צח, שמרקידה גם את העוברים והשבים ברציף, אצל אריק ביאכטה צחוק פרוע לתוך הלילה, הולכים לישון עם דמעות וחיוך ענק.

 

 

כמידי בוקר אנו מתכנסים לתדרוך סקיפרים ביאכטה המארחת של דורון, דגשים על המסלול מזג אוויר, שיטות העגינה. היום יוצאים לפורוס. אי קטן עם עיירה מהגדולות באזור. גם שם מתוכננת פעילות רבה ואנו מצפים ליציאה. כיאה לארגון צבאי אנו יוצאים בצורה מדורגת, הדיווחים בקשר זורמים ואחד אחרי השני אנו חוצים את המגדלורים של אפידברוס ומתמקמים במבנה חץ לצילומי רחפן. הרחפנים באוויר, הצוותים על הסיפונים, בבגדי ים ויחפים. פותחים מפרש ומתחילים את דרכינו לפורוס. סנפיר מגיח באופק, לרגע לא בטוחים. הופעה של שניה של הסנפיר עכשיו כבר ממש לידינו וזה כבר ברור, שני דולפינים בוגרים הגיעו לבקר! שוחים לצידינו, נהנים מהמים ומחייכים.

בצהרים נהנים מעצירה קלה במפרץ קסום לשחייה, דבר שהפך להיות שגרת חובה. קייאקים וסאפים במים. עופר וקטיה מפתיעים עם פלמינגו מתנפח שגונב את ההצגה.

 

 

אחרי שחייה ומנוחה מרימים עוגן ונכנסים לפורוס, אחד אחד, נקשרים כמה שיותר סמוך האחד לשני. בשעות הערב המוקדמות כולנו קשורים. העיירה מקדמת את פנינו עם רחובות שוקקים והרבה עוברים ושבים. אנו מתארגנים לערב פולקלור בטברנה פחות ידועה, במרחק 10 דקות נסיעה מהמרינה. האוטובוס מחכה ואנו עולים. הנהג מסביר על הדרך ובמהרה אנו מגיעים לפסגה קטנה, מטריפה והנוף עוצר נשימה- מרפסת משקיפה לנוף האיים מהם באנו, גדר חיה עטופה מטפסים וצמחיה ירוקה תוחמת את המקום, נגן פורט על כלי הנגינה- הגענו לטברנה עם מוסיקה חיה. הקבוצה בעננים, שיחות קולחות הרבה צילומים, חלום, כבר אמרנו? כשנכנסו הרקדנים והאוכל התחיל להגיע נזנחו הדיבורים לטובת רחבת הריקודים.

בחצות, בקושי רב עושים דרכינו חזרה לאוטובוס. ויורדים בדרכינו חזרה למרינה. עייפים, מרוצים ומחכים ליום המחרת לריגושים הבאים וההפתעות המצפות.

 

 

היום הוא יום חופשי באי פורוס, ללא הפלגה. קמים בניחותא בשעות הבוקר המאוחרות. לקראת צהרים עולים רוב חברי הקבוצה על מעבורת להידרה – אחד האיים המפורסמים באזור – אי ללא רכבים.

 

 

שלוש שעות של הכרות עם האי מלמדת כי כל אי כל כך שונה מהאחר, היופי, הקצב, סגנון החיים. הקבוצה חוזרת נפעמת מיופיה של הידרה חזרה לפורוס היישר לקוקטיל אחר צהרים על היאכטה של אורי. כמעט כולם באים, צעירים ובוגרים, אחרי ארבעה ימים כבר מכירים, אין יותר זרים, תחושת שייכות ואחדות, סיפורים משותפים, המוסיקה והאלכוהול, התחושה המוכרת של טלטול היאכטה על המים כבר חלק מכולם. סשן של אקרויוגה מתפתח בחרטום- אחרי הכל אם כבר יש סיפון מלא מזרנים למה לא לנצל זאת? אחד אחד מנסים את מזלם בריחוף ותרגילי ישיבה והמתרגלות שלנו שהן מהצעירות בחבורה מצליחות להפתיע את המבוגרים שמצאו עצמם עפים באוויר ומרחפים אל על.

 

 

אחר צהרים מופלא –חוויה שנחקקת ונצרבת. אחת מיני רבות בשבוע שנמצא בשיאו. יומיים נוספים לפנינו.

חמישי בבוקר עוזבים את פורוס ליום הפלגת סולו. יש יעד סופי וכל סקיפר בוחר איך להגיע. אני נותנת כמה אפשרויות למסלול ונקודות עצירה. המפגש הבא של כולם יחד היינו במפרצי האי אגיסטרי לפני שקיעה. לינת הלילה צפויה להיות בעגינה ים תיכונית- עגינה במפרץ ללא עיירה, מפרץ של מים שקופים-כחולים מהפנטים. בשעה 1700 מתקבצים כולם במפרץ, אחד ליד השני נקשרים לסלעים כמה מטרים מפרידים בין יאכטה ליאכטה. אלו שלא מתאפקים קופצים לטבילת ערב רגע לפני הטברנה. אחרי מסע תקלות קל בשעה 2000 מגיעה סירת המנוע של הטברנה לאסוף אותנו לסעודה אחרונה באיים – כמובן ארוחת דגים. מרפסת אבן על המים, צופה לשקיעה מדהימה המקום כמעט וערוך רק עבורנו. התחושות בשיא, העיניים שטופות הנופים, לא מוזכרת העובדה שמחר חוזרים חזרה. גדי מביא את הגיטרה, הוילון נפרס, המקרן מחובר ואנו מסיימים בערב שירה בציבור – באי יווני במפרץ קסום.

 

 

שישי בבוקר- אנו קמים לבוקר אחרון ומגלים כי המים יותר יפים ממה שראינו בערב. אנו מבלים את כל הבוקר במפרץ לפני החזרה לאתונה. תדרוך אחרון שאחריו תצא כל יאכטה לדרכה- חזרה לאתונה והקבוצה תתחיל להתפזר בדרכה חזרה ארצה. בצהרי היום אנו מרימים עוגן ומרימים מפרש בפעם האחרונה. אורי עזב בבוקר המוקדם, נוני נשאר עוד קצת אחרי כולנו ואנו משאירים את האיים מאחורינו ושמים פעמינו לאתונה, אותה עזבנו לפני שישה ימים בדיוק.

 

 

מלאים בחוויות, שטופי צבעים ובעיקר מאושרים. עוד לא מעכלים כמה קשים יהיו הימים הבאים. לחזור משבוע של חלום למציאות והשגרה – כל אחד לחייו והפרידה מהקבוצה.

אישית, כבר מחכה לראות את כולם בשנה הבאה, קבוצה מופלאה, מיוחדת במינה.

 

 

ההפקה המדהימה הזאת לא היתה מתרחשת ללא אורי, אריק וטובי – מארגני המשט – הרוח החיה מאחורי הרעיונות, הארגון והאירועים. צוות מדהים.

תודה לחברת ‘תשוט’ על אירגון היאכטות והלוגיסטיקה סביב הפקת האירוע.

צילום: בני לפיד. תודה ענקית לצלם המקצועי בפלוטילה שהוא גם איש היחידה על האישור והשימוש בתמונות.

צילומי רחפן: סייפן וינברג

הכותבת הינה ענבל הררי, סקיפרית מובילה מטעם חברת ‘תשוט’ ובעלים של חברת SKIPPERIT.

 

 

Facebook Comments

עוד בגריקית

יאסו. יאמאס, אפחריסטו. פאראקלו ועוד כמה מילים שכל מי שהיה

מול הנופים היפים ביותר של יוון, עם מבט אל מפרצים

פלאקה היא השכונה העתיקה ביותר, וגם הידועה ביותר באתונה. רחובותיה

על אונירה – המקום של ז’אן ויוסי בכרתים סיפרתי לכם

לכל הכתבות

Instagram @ greekit

 • זמן ליצירתיות
סלוניקי, שהוקמה בשנת 315 לפני הספירה, היא עיר היסטורית שהתפתחה לאורך הדורות.  ותודות למיקומה האסטרטגי בצד הצפוני מערבי של הים האגאי היא הפכה להיות מטרופולין חשוב של עמים רבים לאורך ההסטוריה – יוונים, תורכים עותומנים, רומאים, יהודים, סלבים כולם היו שם והשאירו את חותמם על התרבות והסגנון הארכיטקטוני של העיר. כיום, סלוניקי היא עיר מרכזית ותוססת עם תנופת פיתוח ובניה מואצים בכל רחבי העיר. לעומת זאת, במערב העיר, איזור הנמל הישן ששימש איזור תעשיה ונמצא על שטח של 120,000 מטרים רבועים מול הים, נשאר עם מבנים שנותרו ללא שימוש ובמצב מוזנח. מיקומו הייחודי של האיזור מיועד להוביל את ההתחדשות ופיתוח העיר כולה, על ידי תכנון והקמה של מרכז עסקים חדש ומודרני שיכלול גם שטחי מגורים, עם חזון כללי לעיצוב מראה חדש לקו החוף המערבי של העיר. המטרה: יצירת מרכז שימשוך משקיעים, עסקים ומבקרים עם דגש על קיימות סביבתית וחברתית. ARXELLENCE#2 תחרות רעיונות אדריכליים להתחדשות בסלוניקי קול קורא לאדריכלים ויזמים להרשם לתחרות הצגת רעיונות מקוריים שיגדירו מחדש את מראה השער המערבי של העיר. את הפרויקט מובילה חברת ALUMIL חברה בינלאומית העוסקת באלומיניום ומערכות אלומיניום ארכיטקטוניות מתקדמות שממוקמות ביוון. בשיתוף עם ארגון האדריכלות העולמי International Union of Architects. בהתאם לתקנות אונסק"ו לתחרות בינלאומיות בארכיטקטורה ותכנון ערים. לצפיה בסרטון הפרויקט https://www.youtube.com/watch?time_continue=207&v=xpRprVYxvQw&feature=emb_title ההרשמה עד ה 25 במאי 2020  בדף זה: העיצובים הזוכים יפורסמו בתאריך 25.11.2020 באתר ובקטלוג. והפרסים הם: מקום ראשון – 20,000 אירו מקום שני – 15,000 אירו מקום שלישי – 10,000 אירו מקום רביעי – 7000 אירו |  מקום חמישי – 5000 אירו |  מקום שישי – 3,0000 אירו. תמונות המיקום: תודה מיוחדת ליעקב אליס - אלומיל ישראל
 • אל בתי המלאכה הקטנים של אתונה
אנשי מלאכה, תבונת כפיים ויופי ואסתטיקה משכו את סקרנותה של דורית בוסקילה דהאן מאז ומתמיד. מגיל צעיר נגעה ועסקה בתחומי יצירה שונים, ולימים הפכה להיות מעצבת תכשיטים, בוגרת בצלאל והקימה צרופים - בית ספר לצורפות בו היא מלמדת צורפות ומעבירה סדנאות בנושאי יצירה. מתוך המקום והאהבה לתחום היא החליטה לצרף עוד אנשים למסע הזה ויצרה תכנית סיור מלאכות באתונה, המאפשר לחוות מדינה שונה דרך המשקפיים הללו. יוון המשופעת בידע עתיק של צורפות, אריגה, קרמיקה ונגרות היא כר נרחב להעמקת הידע בטכניקות ובסגנונות מלאכות היד הייחודיים רק לה. הסיור הראשון נחל הצלחה גדולה וכעת יוצא לדרך סיור מלאכות נוסף בתאריכים 24-28 למאי 2020. סיור מלאכות באתונה הסיור מתאים לכל מי שמעונין לחוות תרבות ואמנות דרך היוצרים המקומיים: אישה מיוחדת שעושה רפליקות של קרמיקה יונית עתיקה ומוכרת אותן בחנויות מוזיאון ברחבי יוון, נגר המייצר בוזוקי וכלי נגינה שונים, אומן המעצב ומייצר תכשיטים ותמונות מחלקי עצים הנפלטים לחוף הים, צורפת צעירה שיוצרת במתכת בשילוב של בדים צבעוניים ורקומים, בסטודיו לקרמיקה שמתמחה ברפליקות וב ATTIC BLACK ועוד. מה עוד בסיור? דורית מוסיפה פרטים: "את הסיור באתונה תלווה מדריכה מקומית מקסימה וביחד נסייר בעיר, ניצור, נתבל באוכל, בארכיטקטורה ובאמנות. נתארח בבתי מלאכה של אמנים מקומיים ואצל שלושה מהם נתארח גם בסדנה, נבלה ערב בטברנה, נטייל בשווקים, במוזיאונים, נאכל אוכל מקומי ונהנה יחד מחמישה ימים מעוררי השראה ומיוחדים בעיר המרתקת, שמשלבת בין עתיק ומודרני." הלינה היא במלון בוטיק מרכזי. ליצירת קשר והרשמה: דורית בפייסבוק במייל
 • סלון יווני
תארו לכם חוויה קולינארית חדשה - אל מול הים התיכון -  סלון יווני לאונג׳ יווני ים תיכוני, עיצוב יוקרתי, קטן חמים ואינטימי, עם מנות סובבות ים תיכון מהמטבח האישי של השף גיא פרץ נעימות הבוזוקי יכניסו אתכם מיד לאוירה, ואז... תתחיל ההצגה הקולינארית היישר מיוון. מיד כשתתיישבו יגיע המלצר עם מגש מאזטים מארצות הים התיכון: צזיקי יווני, פלפלים קלויים על פחמים בליטוף של שמן זית מקומי ושבבי גבינת פטה, קונפי טונה בכבישה ביתית היישר מטורקיה, שלל ירקות טריים וירוקים שנקטפו הבוקר עם דגש על חומרי גלם ים תיכוניים איכותיים ועשייה טרייה ומדוייקת, אלכוהול משובח, קוקטיילים ים תיכוניים על בסיס אוזו, ראקי, בוכא וערק בשילובים נדירים ותפריט יינות מגוון ועכשווי מהיקבים הטובים ביותר. בין המנות הראשונות תמצאו: בייגל ירושלמי חם, חמאת זעטר טרי, שמן זית ועגבנייה טרייה מרוסקת, מיקס זיתים יווני בשמן זית. עלי גפן שגולגלו בעבודת יד על צזיקי נדיר. לביבות זוקיני פריכות באורגנו וגרידת לימון ארומאטית. סביצ׳ה דגי ים תיכון עם לימונים כבושים. סיגרים של לוקוס טרי קצוץ על הסכין. אנשובי טריים ופריכים. מאפה תרד טרי עם גבינות משובחות. שישברק של תרד וריקוטה ביוגורט לימוני חם. קציצות של מוסר ים וזיתים מרירים ולימונים כבושים עם חלה לוהטת. במנות העיקריות: דגי ים טריים שתבחרו מדיספליי הקרח שניצב במרכז המסעדה, מיטב הדגה היומית!, משתנה בהתאם למה שהגיע באותו הבוקר מהשלל! לוקוס פריך מטוגן, צלוי, צרוב או מבושל בקשירה מרוקאית, לברק על פחמים, בשמן זית ועשבים טריים, מוסר ים במלח גס ומרווה, ועוד. לסיום: כנאפה טורקית עם גבינת ג׳יבנה, גלידת יוגורט ופיסטוק גרוס. לוקומדס, כדורי ספינג׳ יווני בסירופ שושנים קטאייף אגוזים וקינמון סיגרים של חלבה ותמרים ועוד פינוקים מיוחדים מהשף גיא פרץ. שעות פתיחה: כל יום בבוקר ימי רביעי וחמישי - ערב ושישי צהריים המסעדה שוכנת בבמלון הבוטיק ווסט תל אביב, השוכן במתחם סי אנד סאן.
 • הפלגה באביב לאיים הסרוניים
רוצים להגיע למפרצים מבודדים ביוון שרק מעטים עדיין מכירים? לשתות כוסית אוזו על הסיפון ולנוח לצלילי רחש הגלים? לפגוש חברים חדשים ולחלוק אתם חוויות מסעירות? הגעתם למקום הנכון!! דובי קליין, הסקיפר והחוויה לוקח אתכם לאודיסיאה הקסומה שלכם ולחוויות גדולות מהחיים. עם מעל לעשרים שנות נסיון כסקיפר הוא יצר את הנוסחה לחופשה חלומית. החופשה היא על גבי יאכטה מאובזרת המפליגה בים האגאי למפרצים מבודדים ובמנזרים עתיקים, תבקרו בכפרים ציוריים ומיוחדים, תאכלו בטברנות אותנטיות, ותרקדו לצלילי בוזוקי. דובי וסיגל מזמינים אתכם להפליג איתם בקצב רגוע ובכיף, לחוות הרבה חוויות ולהרגיש את השלווה והמנוחה. איתם תפליגו לפינות החמד מיוחדות שהם אספו למפה האישית שלים במשך שנים של הפלגות ביוון, ידע מקומי שיביא אתכם למקומות הכי שווים. תרצו לעזור לדובי בהפעלת היאכטה? הוא ישמח ללמד אתכם. בא לכם שיעזבו אתכם בשקט? תפסו פינה של "שאנטי" על הסיפון ותנוחו. מרגישים הרפתקנים? היאכטה תעצור לשחייה מרגשת בלב ים. לשנירקול במימי הטורקיז הצלולים. תהנו משיחות מעניינות עם אנשים מיוחדים, תכירו חברים חדשים, תתעוררו לצלילי הים ולמראה השחפים, תקבלו את היום עם קפה על הסיפון, תתרגשו מרגעי קסם שקורים רק על יאכטה וחוויות תחת שמים עמוסי כוכבים. ההפלגה יוצאת בפסח 2020 לים הסארוני, תעצור ותעגון בכל יום באי אחר. צריך רק לארוז כפכפים ובגד ים. חודש אפריל זו תקופה מיוחדת ביוון: האיים מתעוררים משנת החורף ומתכוננים לעונת הקיץ, האנשים מאד אדיבים והטברנות כבר מוכנות לעונה הבוערת. המרינות בתפוסה חלקית וכולם שמחים לחגוג עמנו את עונת ההתחדשות. את ערב הפסח נחגוג בארוחה (לא כשרה) חגיגית בטברנה. מוזמנים להצטרף אליהם לחגוג את החיים כמו היוונים. מסלול ההפלגה: נצא מאתונה וגם נסיים בה ובדרך - אי הפיסטוקים אגינה, אי החמורים הידרה בו הזמן כמו עצר מלכת, העיירה הציורית אפידברוס והאמפיתאטרון המפורסם,האי פורוס עם התעלה היפה וחיי הלילה הידועים,  האי הקסום אגיסטרי עם חופי הטורקיז, חצי האי מתאנה ומעיינות הגופרית וכמובן טברנה Edem המפורסמת באתונה. מסלול ההפלגה תלוי מזג אויר ויתעדכן מיום ליום בהתאם לאיתני הטבע. סיגל ודובי מתכננים לכם הפלגה רגועה ונעימה ככל האפשר. מהרו והבטיחו את מקום בהפלגות הקרובות: הפלגה ראשונה: 4-11/4 הפלגה שנייה: 11-18/4 מספר המקומות מוגבל לעד 8 איש הזמנות לפי חדר זוגי לפרטים ולהרשמה צרו קשר: סיגל 054-7589789 דובי 055-8999408
 • וילות מפנקות בפיליון לאלו מכם שמחפשים לנפוש בקיץ במקום מפנק, על חוף מושלם ביוון יש כתובת חדשה - וילות חדשות על חוף הים שבנייתן התסיימה זה עתה, ומציעות לכם חופשה יוקרתית על חוף ים במערב פיליון. הוילות את הוילות הקימו משפחה שהגיעו לכפר כתיירים והתאהבו במקום, באנשים, באוכל ובים. אלו הם 8 וילות מושקעות ומטופחות. מעוצבות עם המון תשומת לב לכל פרט ועם כל הנוחות שהייתם רוצים בחופשה - חצר נעימה ובריכה פרטית לכל וילה, מטבח מאובזר, מכונת כביסה ומייבש, סלסלת פירות העונה ועוגיות תוצרת בית. הוילות ממוקמות במתחם מטופח על חוף הים האיגאי בכפר Chorefto חורפטו, עם גישה ישירה לחוף ובסמוך לחופים מסודרים עם סוכות הצלה, מיטות שיזוף ושמשיות. המיקום חורפטו הוא כפר יווני אותנטי עם 5 טברנות, שני בתי קפה ובר. ניתן להגיע ברכב משדה התעופה באתונה, סלוניקי או וולוס. מהעיר וולוס יש לחצות את רכס הר פיליון, בדרך יפהפיה עם נוף מרהיב, יער עבות ומפלי מים. בחצי אי פיליון יש חופי ים מהיפים בעולם, מי טורקיז, מפרצים יפהפיים וחול ים לבן ונעים. כפרים ציוריים וקטנים, מסלולי טיול רגליים, שיט בסירה למערות כחולות, קיאקים, טיול ברכבת קיטור ביער פיליון ובין כפרים. למי זה מתאים במתחם יש שני סוגי וילות שונות: 4 מהוילות הן בגודל 140 מ״ר, ובהן ארבעה חדרי שינה ל 7 עד 8 אורחים, 2 חדרי אמבטיה ו-3 חדרי שירותים, מטבח מאובזר בנוחיות מירבית, שולחן אוכל בתוך הבית ושולחן אוכל בפרגולה בחוץ. לכל בית חצר ובריכה פרטית עם מיטות שיזוף ובר בי קיו. 4 הוילות הנוספות בגודל 75 מ״ר, בהן יש חדר שינה זוגי וגלריה לשני ילדים, מטבח קטן ושולחן בחצר. יחידות אלו חולקות בריכה גדולה וחצר. הכי חשוב בפיליון להוריד קצב, לנוח, לתת לשלוה להיכנס לגוף, להנות מאוכל יווני אותנטי, ספר טוב וציפורו - סוג של אוזו. איך להזמין היולית פתוחות לאורחים החל מחודש מאי ועד אוקטובר להזמנת מקומות - השאירו הודעה
 • מותג ריהוט יווני בישראל
מותג עיצוב ריהוט יווני al2 מצטרף לנבחרת המותגים של רשת אליתה ליוינג. המותג, שנוסד לפני פחות מעשור, הספיק לסחוף קהל אוהדים גדול הודות לתפישת עיצוב מפתיעה, מקורית ומוקפדת. קברניטי המותג מאמינים שהבית נמצא בכל מקום- "Home Is Everywhere"- כך הם מצליחים לגשר בין תרבויות, סגנונות ותמות עיצוב ולהנגיש את המוצרים לבתים במדינות שונות ברחבי הגלובוס ומעתה גם בישראל. al2 מורכב מוות מעצבים אופטימיים, מלאי התלהבות וחולמי חלומות החליטו ליצור מותג חדש ולהציע לעולם ריהוט ייחודי, ברמה גבוהה. המותג מצליח בעולם בזכות מעצבים עטורי פרסים ומנהלים מנוסים ועם תפיסה חזקה של שיווק בינלאומי. בחברה מאמינים בעיצוב ללא פשרות, איכות, ונראות ממוקדת ויצירתית. רהיטי al2 הפריטים מתאפינים בקו אקלקטי-ים תיכוני- על זמני. הסילואטות הגיאומטריות המעודנות, מסוגננות ומתכתבות עם סגנון הרטרו המוכר ואהוב. השימוש בחומרי גלם טבעיים, איכותיים ויוקרתיים מקנים לכל פריט מראה אותנטי, אמנותי, מהוקצע ופיסולי. בתוך כך מציע המותג מגוון רחב של מוצרים בהם שולחנות סלון ואוכל, כורסאות, מזנונים, קומודות ושידות טלווזיה. בולטים בעיצוביהם מזנונים מדגמי ה- Ka-Bera וה- Wood ושולחנות סלון מסדרת ה-Mobius . כמו רבים ממוצרי המותג גם אותם ניתן לייצר בהתאמה אישית על פי צרכי הפרויקט מתוך מגוון גדלים, דוגמאות וגימורים. "פיסה קטנה מיוון" אצלכם בבית בישראל ניתן להשיג באולמות התצוגה של אליתה ליבינג.
 • אגיסטרי – אי קרוב ללב
יש לי חיבה עזה לאיים יפים ובעיקר אלו שקל להגיע אליהם. השילוב הזה של אי קטן, מיוער עם מפרצים קסומים וגם קרוב לאתונה (רק 40 דקות הפלגה ברחפת מפיראוס) ואני שם. אגיסטרי מוכר בעיקר למטיילים היוונים שאוהבים לבלות סופי שבוע במרחק סביר מהבית. לנו התאים מאד המקום כי הוא לא עמוס בתיירים, נגיש ובעל צביון אותנטי. הגענו לאגיסטרי וירדנו מהמעבורת בנמל קטנטן במרכז האי. התמקמנו בגסט האוס אותו הזמנו מראש - Rosy Little Village. אתר נופש ייחודי לחוף ים פרטי, מסעדה מעולה ואיכותית, חדרים נעימים ובסיסיים ומרחב חיצוני לסדנאות. הכפר הקטן של רוזי -  את גן העדן המיוחד הזה הקימו רוזי ונונדס, בעל ואשה שהכירו והתאהבו בשנות השבעים בבר ברומניה, היא גרמניה והוא יווני, שביחד עם הצוות המדהים במקום יצרו חוויה וקסם ממש ליד הים. מקום האירוח שלהם מוקף אורנים, בלילה שומעים צרצרים מהעצים, החדרים מסוידים לבן, מקושטים בעציצים עם בוגונביליות והיביסקוסים. מידי פעם מארחים במסעדת המקום ארועים כמו חתונות קטנות. היה מעניין להכיר את הזוג ולשמוע את סיפור האהבה וההסטוריה של המקום. מה עשינו באגיסטרי? שכרנו קטנוע ב SKALA העיר המרכזית הקטנה, מרחק 10 דקות מהכפר של רוזי, נסענו לאורך החוף והגענו לשני חופים שהם חובה - הראשון הוא חוף Dragonera Beach חוף שמורת טבע עוצרת נשימה, ללא מלונות ובתים, הלינה מותרת רק בקמפינג המסודר. החוף נמצא בתוך יער הוא נחשב לחוף עם המים הצלולים ביותר באגיסטרי, הגענו אליו בשביל גישה נוח ומצאנו קנטינה עם בירה וכריכים. החוף היה שלו ולא עמוס. משם המשכנו בנסיעה קצרה - Aponisos. לחצי יום של בטן-גב-ספר טוב ורחצה באחד המקומות היפים ביותר שהיינו בהם. אפוניסוס הוא מפרצון קטן המחובר בגשר אל היבשה ויש בו שרותי קיוסק ואזורים מסודרים עם צל וכסאות נוח בחוף יש גם מסעדת דגים, שם אכלנו את ארוחת צהריים טריה ונהדרת. מה עוד עשינו? הפלגנו ליום אחד לאגינה - האי השכן וליום טיול ל אי הקרוב הידרה - קראו כאן. בילינו בסקאלה, העיירה הראשית שיש בה הכל - חוף ים נחמד, מסעדות, השכרת רכבים ואופנועים, בתי מלון קטנים עם בתי קפה. לסיכום, אגיסטרי אי חמוד מאד שקל להתאהב בו, הוא לא יומרני, הוא פשוט אבל נוח, יש בו מקומות לטיול ויש בו חופים נפלאים, הקרבה שלו ליבשת הוא יתרון גדול. ברשת האינטרנט ניתן למצוא מגוון דילים ליוון בכל עונות השנה
 • שחור לבן ביוון
את עמיחי פגשתי במקרה, בפגישה עסקית שבה נכח עם חברה טובה שלו, משיחה על יוון הסתבר שלי שעמיחי מבלה ומתגורר לא מעט באתונה ובאיים ומצלם בסגנונו המיוחד שלו את המקום. ההיכרות של עמיחי מלכי עם יוון התחילה בשנת 2003, כצלם מוכשר ומוערך המציג בלא מעט תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם. אני שמחה להציג בבמה זו את עבודותיו שצולמו ביוון. עמיחי מספר: "חופשה ראשונה באי יווני... נשמע מוכר? אבל לא ציפיתי להפתעה כל כך גדולה, לחווית חושים כל כך חזקה. הנופים הפראיים והים האידיאלי ישר נתנו לי תחושת שלווה ושקט פנימי שלא הרגשתי בשום מקום אחר. הצילום מאפשר לי חיבור מאוד אינטימי עם מקום שהוא זר לי. תהליך היצירה עם המצלמה מאפשר לי ליצור חיבור למקום." לפני שלוש שנים נפצעתי בתאונת אופנוע וחברים המליצו לי לנסוע לחופשה באי יווני. ואחרי 11 שנים שלא הייתי ביוון נסעתי לאי טינוס לכמה ימים. זה הדבר שהחזיר לי טעם לחיים אחרי החוויה הקשה של התאונה. מאז אני חוזר שוב ושוב ליוון עם רצון ליצור סדרת צילומים, סוג של דיאלוג עם הקסם של יוון. עמיחי צילם בעבר צלמתי ביוון בעיקר בצבע, הפעם הרצון לצלם בשחור לבן היה מאוד חזק. הוא בחר ליצור דימויים מאוד שונים ממה שאנחנו רגילים לראות. "במקום כל כך פוטוגני, ליצור דימוי חדש שמתנגד למה שאנחנו רואים כל הזמן זה אתגר לא פשוט. זה מאוד מפתה לצלם את הבתים הלבנים על רקע ים כחול עם נגיעות של פרחים צבעוניים. הניגודיות של השחור לבן מאפשרת לי גם לשים דגש על הניגודיות של האדמה היבשה, העצים היבשים והסלעים היבשים מול הים שמקיף אותם." עבודות נוספות אפשר לראות באתר שלו

Greekit

תקנון

Copyright 2018 @ גריקית

Developed by Tiran Digital Management Design by studio shlomit toledo

Loading...
Share on Facebook