Menu

לצייר בלסבוס

18/3/18

הרפתקה ציורית יוונית

חופשה מיוחדת באווירה אמנותית.
חוויה יוונית בטבע אנושי ופיסי אותנטי עם התחברות להשראה, ליצירתיות ובקבוצה קטנה.

במהלך שבוע שכולו רוגע, נלמד ונתנסה בציור בצבעי מים ובפסטל
נלון בבתי הארחה קסומים הצופים לים, ניפגש עם אוכלוסייה חמה ומסבירת פנים המנותקת מתרבות הצריכה, ניקח פסק-זמן לעצמנו ממירוץ החיים התובעני ונהנה מההזדמנות לשהות בתדר זמן אחר.

האי היווני לסבוס קרוב וצופה לחוף מערב טורקיה.
מטעי זית ואורן ירוקי-עד מכסים את נופיו, ומגוון צמחיה עשיר, כל השנה, מייחד אותו.
שבילי הליכה רבים בטבע מקשרים כפרים מבודדים בפסגות הרים- שם הזמן כמו עמד מלכת, צופים לנופים עוצרי נשימה, למפרצי כחול ותורכיז בהם מעגן לסירות דייגים מקומיות.

במאי 2019, שבים לקיים שתי חופשות ציור עם האמן/מורה מוטי שובל בשני מקומות שונים באי.
2-8 במאי בחבל ירה
12-19 במאי בעיירה מוליבוס
חופשות הציור בקבוצות קטנות ומתאימות למתחילים ולמתקדמים כמסע חוויתי של לימוד והרפתקה יוונית.
התמכרות מובטחת!

שבוע במקום קסום כולל ארוחת בוקר, סדנת ציור בהנחיית אמן/מורה כולל כן ציור ומשטח עץ, מפגשים עם אמנים מקומיים בסטודיו, הרצאות וסרטים, ארוחה צמחונית במשך היום.

 

 

איך הכל התחיל

 

אהבתי לים וליוון, ועיסוקי בעיצוב ואמנות הם שגרמו לי להקים את הבלוג גריקית, והדבר המרגש ביותר בבלוגינג הוא המפגש עם אנשים בעלי סיפור חיים מרתק שהפכו את חייהם, בחרו להשתקע ביוון ולעסוק בתחום

שהוא הקרוב ביותר לליבם ולתשוקות שלהם, והם עבורי מקור השראה.

כזו היא תמר תדמור, בוגרת המדרשה לאמנות ועיצוב גראפי ב- Mass College of Art בבוסטון, שעסקה בישראל באמנות, בין היתר כאוצרת במלון האמנות דיאגילב בתל אביב. ועבור אחת התערוכות שאצרה היא יצרה קשר עם אמן החי בלסבוס שסיפר לה על החזון והחלום שלו להקים כפר אמנים באי.

 

תמר תדמור – “מקום למוזה” סדנאות באי לסבוס

 

לסבוס, הוא האי השלישי בגודלו באיי יוון, נמצא בצפון מזרח הים האיגאי, מכוסה מטעי זיתים, בעל עושר ומגוון צמחיה לכל עונות השנה המשתנות, שבילי הליכה מסומנים ומעגנות קטנות המאפשרים לחוש מקרוב את הטבע.
אי מיוחד ואותנטי שאין לו מרכזי קניות או רשתות של מזון או ביגוד, אוכלוסיתו מסבירת פנים ומתבססת בעיקר על חקלאות, דגה ותיירות.

 

 

אחרי שלושה חדשים מאותה פגישה נחתה תמר בלסבוס למשך 10 ימים בהם “חרשה” את האי, הכירה אותו, והחליטה: “פה אני הולכת לגור”.

מאז ומתמיד אהבה תמר את הים, כבת של רב-חובל שלימים הפליג ביאכטה שלו, כמדריכה בצופי ים וכחיפאית, היא גרה תמיד מול נוף פתוח לים.

 

 

היא קנתה שטח אדמה בלסבוס, על ראש גבעה, צופה לשני מפרצים והחלה לבנות את ביתה. הכירה חברים חדשים, החלה ליצור קשרים במקום והצטרפה לקואופרטיב יצרני של המקומיים.

חזון כפר האמנים עדיין לא התממש, אבל קרו הרבה דברים נפלאים חדשים, לאחר שנים של שיתוק-יצירה עקב ביקורת עצמית, היא מצאה את הזמן הנכון לאפשר לעצמה התחברות למעיין ההשראה והשמחה, והחלה לצייר בסדנה של מוטי שובל, אמן, מורה, רשם וצייר, קרמיקאי ועוסק בטכניקות הדפס מגוונות. איתו חברה ליצירת מרחב של סדנאות ציור בלסבוס.

 

 

שם מצאה כי במרחב הנקי מזיהום-אוויר המאפשר הסדרת נשימה, במי-ים צלולים המשמשים למילוי מיכלי זיתים לכבישה ושימור, במקום בו מלאכות מסורתיות נשמרות והתנהלות מתונה ואיטית מתבקשת אתנחתא, מתאפשרת התבוננות של פנים וחוץ ויכולת חיבור למקום הילדי הפנימי שבנו, זה המזין את היצירה.

 

 

האי לסבוס מהווה מקור משיכה והשראה לאומנים מרחבי העולם, שמגיעים לביקורים חוזרים, לתקופת עבודה אינטנסיבית, תוך התנתקות מהשיגרה וחיי היומיום מעבר לים.

מתוך היכרות וגילוי יומיומי עם האי ותושביו הנפלאים, תמר חשה תשוקה לשתף אנשים ואת העולם, וחדוות ההבעה בציור, בכתיבה, בצילום ובתנועה,

היא מביאה את טובי המורים, שעמם עשתה את דרכה, לחגיגת יצירה משכרת.

 

 

סדנאות הציור בוטיקיות וקטנות ומשלבות סשנים של תרגול, שיחה והנחייה, ציור בטבע, במצודה, בשווקים, מול נופים ובחופים, ביקור בסטודיו של אמנית מקומית, צפיה בסרטי טכניקה וציירים בינלאומיים, ארוחות משותפות בטברנות, הצגת העבודות, האירוח בחדרי בוטיק מקסימים, משך הסדנה שבוע והיא מוגבלת ל 12 משתתפים.

 

 

פרטים נוספים על הסדנה כאן

 

נשארו מקומות אחרונים. להרשמה: bestbanot@hotmail.com

 

 

 

 

 

Facebook Comments

עוד בגריקית

סניף נוסף של הבית קפה MOTIV נפתח בימים אלו ברחוב

איזה כיף שיצא לי להכיר את שני ורנר, החיה ומתגוררת

היום אני רוצה לספר לכם על מקום ייחודי באי לפקדה.

עינת תלם, ארט דיירקטורית, מעצבת תפאורות, יוצרת, אוצרת תוכן, מוציאה

לכל הכתבות

Instagram @ greekit

Instagram has returned invalid data.

Greekit

תקנון | גריקבלוג

Copyright 2018 @ גריקית

Developed by Tiran Digital Management Design by studio shlomit toledo